Balkon-Bahçe

Pimapen Balkon Kapatma Modelleri ve Fiyatları 2023

Pimapen balkon kapatma, cam balkondan sonra en çok tercih edilen sistemdir. Pimapen ile balkonu kapatarak her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pimapen balkon kapatma, soğuk havayı kesmek, temiz bir balkona sahip olmak ve balkonu sürekli kullanabilmek için uygulanan bir sistemdir. Ülkemizde, balkonu kapatmak isteyenlerin tercih ettiği bu yöntem, kış aylarında bile balkon keyfini sürdürmelerine olanak tanır. Balkonunuz kapatıldığı için içeri toz girmesi de engellenir ve böylece balkonunuz her zaman kullanılabilir bir alan olarak kalır. Bu nedenle, birçok ev sahibi tarafından tercih edilen bir yöntem olarak bilinmektedir.

pimapen balkon kapatma modelleri

Balkonları yaşam alanı olarak kullanmak isteyen cam balkon modelleri veya pimapen balkon kapatma uygulaması yapıyor. Cam balkon kapatmanın daha pahalı gelmesi ve alanların daha sıcak olmasını isteyenler tarafından pimapen uygulaması tercih ediliyor.

Son zamanlarda araştıranların sayısı oldukça artan bu sistemin eksilerini, artılarını ve fiyatlarını sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

Neden Pimapen Balkon Kapatma Tercih Etmeliyim?

Ülkemizde balkonlarını her mevsim kullanmak ve daha temiz kalmasını isteyenler belirli yöntemler kullanarak balkonunu kapatıyor. Bu yöntemlerden en çok tercih edilen cam balkon sistemleridir. Cam balkon sistemlerinden sonra pimapen ile balkon kapatma ve camsız balkon kapatma yöntemleri geliyor. Peki pimapen balkon kapatma neden çok fazla tercih ediliyor ve faydaları nelerdir? Gelin şimdi bu sistemin eksilerine ve artılarına göz atalım…

Pimapen balkon kapatmanın artıları ve eksileri:

 • Pvc Pimapen balkon kapatma sistemi ile ısı yalıtımı daha iyi gerçekleşmektedir. Diğer sistemlere oranla balkon daha sıcak kalır.
 • Pimapen Cam balkona göre daha dayanıklıdır ve daha uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.
 • Hırsızlık vb. olaylarda pimapen daha güvenlidir.
 • Fiyat olarak pimapen, cam balkona göre daha uygundur.
 • Görsel açıdan cam balkon, pimapen kaplamaya göre daha şık görünür. PVC pimapen, cam balkona göre daha kaba görüntüye sahiptir.
 • Cam balkonların temizliği, pimapene göre daha kolaydır.
 • PVC pimapenlere sineklik kolay bir şekilde takılabiliyor.

En Ucuz Camsız Balkon Kapatma Fikirleri

Pimapen Balkon Kapatma Modelleri 2023

Pimapen balkon kapatma modelleri balkonun büyüklüğü, istenilen kalite ve modele göre farklılıklar gösterebilmektedir. Görsellerde PVC balkon kapatma modelleri yer alıyor. İnceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Pimapen Balkon Kapatma Modelleri

Pimapen balkon kapatma, PVC malzemesi kullanılarak kapatılan balkona denilir. PVC sadece kapı ve pencelerde kullanılmıyor, aynı zamanda balkon, teras ve veranda kapatmada da tercih ediliyor. Bu sistem daha ekonomik, yalıtımlı ve sağlam olması nedeniyle tercih edilmektedir.

pimapen cam balkon modelleri

PVC ile cam balkon arasındaki en belirgin fark ısı yalıtımıdır. Pimapen balkonun ısı ve ses yalıtımı daha iyidir. Bu konuda hassas olanlar balkonlarını pimapen ile kapatabilirler.

pimapen cam balkon

Özellikle de bir köy evi veya bahçe eviniz bulunuyorsa, büyük bir balkonunuz varsa toz, yağmur, ses ve soğuktan korunmak için PVC balkon tercih edebilirsiniz. Apartmanda diğer ev sahipleri cam balkon yapmışsa ve siz pimapen yapacaksanız dışarıdan hoş bir görünüm olmayabilir. Ama apartmandaki görüntü umrumda bile değil diyorsanız tabiki de tercih sizin olacaktır.

pcv balkon

Pimapen balkon kapatma modelleri, balkonu kapatmak için tercih edilen PVC doğramadan yapılmıştır. Balkonda yaz kış rahatlıkla oturmak ve balkonun kirlenmemesini isteyenler için ideal bir sistemdir. Ayrıca yağmur yağdığı zaman pimapen balkona su gelme ihtimali çok daha düşüktür diyebiliriz.

pvc balkon kapatma

Pimapen balkon modelleri, diğer sistemlere göre daha sağlamdır. Balkonu kapatayım ve uzun süre bununla ilgili bir sıkıntı yaşamak istemiyorum diyenler tercih edebilir. Cam balkon daha hassas olduğu için bu sisteme göre sorun çıkarma olanağı daha yüksektir.

pimapen balkon kapatma örneği

Cam balkona doğru dürüst sineklik takılıyor denilemez. Eğer köy eviniz varsa pimapen balkon düşünüyorsanız kararınız doğru olabilir. Çünkü balkon pencerelerine sineklik rahatlıkla takılabiliyor. Keyifli bir balkon sefanızı sineklere bozdurmak istemezsiniz değil mi?

pimapen balkon

İyi bir içilik sonucunda pimapen ile kapatılan balkon sağlam olur. İçeriye su almaz ve şiddetli yağmurlardan balkonunuz etkilenmez. Ayrıca toz pislik girmeyeceği için balkonunuz her daim oturabilmeniz için hazır bir şekilde kalır.

pimapen balkon modelleri

PVC balkon sistemleri fiyat olarak cam balkona göre daha ekonomiktir. Kullanılan malzemenin kalitesi, balkonun büyüklüğü gibi etkenler fiyatları direkt olarak etkilemektedir. Ayrıca bulunduğunuz konum dahi fiyatları etkiler. Malumunuz mazot fiyatları!

pimapen balkon kapatma

Yağmur yağarken veya kar yağdığında, hatta havanın eksi dereceyi gösterdiği zaman balkonda sıcacık sıcacık oturmaya ne dersiniz? Kahvenizi alıp pimapen ile kapatılan balkonunuzda oturarak keyif yapmak ne kadar harika olurdu değil mi?

pimapen balkon modeli

Pimapen balkon kapatma işlemini yaptırmak için yakınınızda bulunan PVC doğrama dükkanına uğrayarak fiyat alabilirsiniz. Fiyat almadan önce balkonunuzun fotoğrafını çekip, metre ile ölçüm yapmanız ortalama fiyat almanız açısından faydanıza olacaktır.

pimapen balkon modelleri

Sürgülü pimapen balkon modelleri kullanım kolaylığı ile en çok tercih edilen balkon kapatma yöntemleridir. Bu uygulamayı yapanlar balkonu istediği zaman rahatlıkla açarak havalandırabiliyor. Yaşam alanlarınızın daha sıcak olmasını, daha uygun fiyata sağlamak isterseniz pimapen ile balkonlarınızı kapatabilirsiniz.

pimapen cam balkon

Balkon kapısı ve cam için PVC tercih edebilirsiniz. Genellikle köy evlerinde daha uygun ve daha sıcak kaldığı için PVC balkon kapatma kullanılıyor. Balkonunuzun adeta bir odaya dönüşmesini istiyorsanız pimapen ile kapatabilirsiniz.

sürgülü pimapen balkon modelleri

Pimapen balkon kapatma son zamanlarda trend haline gelen bir uygulamadır. Cam balkon kadar çok tercih edilen bir uygulama olan sürgülü pimapen balkon modelleri balkonların her mevsim sıcacık kullanılmasını sağlıyor.

Pimapen Yaz ve Kış Ayarı Nasıl Yapılır?

Pimapen Balkon Kapatma M2 Fiyatları

Pimapen balkon kapatma fiyatları balkonun büyüklüğü, kullanılan malzemenin kalitesi ve işçilik gibi etkenlere göre farklılık göstermektedir. Pimapen balkon kapatma m2 fiyatları ortalama 800 TL‘dir. Eğer 10 m2 bir balkonunuz varsa ortalama 8.000 TL ile 13.000 TL arasında pimapen balkon kapatma ücreti ödersiniz.

3 Yorum

 1. L balkon
  4.m boy
  1.m L
  1.80 ortalama yükseklik
  Sürgülü açılır L tarafına kanatlı açılır istiyorum altta mermeri yok Fiat alabilir miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu