Balkon-Bahçe

Pimapen Balkon Kapatma Modelleri ve Fiyatları 2024

Pimapen balkon kapatma, balkonunuzu 4 mevsim yaşamaya hazırlayacak ekonomik bir çözümdür. Balkonu evinizde ayrı bir yaşam alanı haline getirir.

Pimapen balkon kapatma, soğuk havayı kesmek, balkonu temiz tutmak ve her mevsim kullanabilmek için uygulanan bir sistemdir. Ülkemizde, balkonu kapatmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Kış aylarında bile balkon keyfini sürdürmek isteyenler için ideal bir çözümdür. Balkon kapatıldığı için içeri toz girmesi de engellenir. Bu sayede balkon, her zaman kullanılabilir bir alan olarak kalır. Bu nedenle, birçok ev sahibi tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

pimapen balkon kapatma modelleri

Balkonlarını yaşam alanı olarak kullanmak isteyenler, cam balkon modelleri veya pimapen balkon kapatma uygulamasından birini tercih ediyor. Cam balkon kapatmanın daha pahalı olması ve alanların daha sıcak olmasını isteyenler tarafından pimapen uygulaması daha çok tercih ediliyor.

Son zamanlarda ilginin giderek arttığı bu sistemin artılarını, eksilerini ve fiyatlarını sizler için derledik.

Neden Balkonu Pimapenle Kapatmalıyız?

Türkiye’de balkonlarını her mevsim kullanmak ve daha temiz tutmak isteyenler, çeşitli yöntemlerle balkonlarını kapatıyor. En çok tercih edilen yöntemlerden biri cam balkon sistemleridir. Cam balkon sistemlerinden sonra pimapen ile balkon kapatma ve camsız balkon kapatma yöntemleri de yaygın olarak kullanılıyor. Peki pimapen balkon kapatma neden bu kadar tercih ediliyor ve faydaları neler? Gelin şimdi bu sistemin artılarına ve eksilerine göz atalım.

Pimapen balkon kapatmanın artıları ve eksileri:

 • PVC Pimapen balkon kapatma sistemi ile ısı yalıtımı daha iyi gerçekleşmektedir. Diğer sistemlere oranla balkon daha sıcak kalır.
 • Pimapen, cam balkona göre daha dayanıklıdır ve daha uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.
 • Hırsızlık vb. olaylarda pimapen daha güvenlidir.
 • Fiyat olarak pimapen, cam balkona göre daha uygundur.
 • Görsel açıdan cam balkon, pimapen kaplamaya göre daha şık görünür. PVC pimapen, cam balkona göre daha kaba görüntüye sahiptir.
 • Cam balkonların temizliği, pimapene göre daha kolaydır.
 • PVC pimapenlere sineklik kolay bir şekilde takılabiliyor.

En Ucuz Camsız Balkon Kapatma Fikirleri

Pimapen Balkon Kapatma Modelleri 2024

Pimapen balkon kapatma modelleri, balkonun büyüklüğü, istenilen kalite ve modele göre değişiklik gösterebilir. Görsellerde farklı boyut, kalite ve modellerde örnekler yer almaktadır. İnceleyerek balkonunuz için en uygun modeli belirleyebilirsiniz.

Pimapen Balkon Kapatma Modelleri

Pimapen balkon, PVC malzemeden üretilen ve balkonu kapatmak için kullanılan sistemdir. PVC, kapı ve pencerelerde olduğu gibi balkon, teras ve veranda gibi alanların kapatılmasında da yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Pimapen balkon sistemi, ekonomik olması, yalıtım sağlaması ve sağlamlığı nedeniyle tercih edilmektedir.

pimapen cam balkon modelleri

Pimapen ve cam balkon arasındaki en belirgin fark, ısı yalıtımıdır. Pimapen balkonlar, ısı ve ses yalıtımı açısından cam balkonlara göre daha iyi performans sergiler. Bu nedenle, ısı ve ses yalıtımına önem verenler için pimapen balkonlar daha uygun bir seçenektir.

pimapen cam balkon

Özellikle köy evi veya bahçe eviniz varsa ve büyük bir balkonunuz varsa, toz, yağmur, ses ve soğuktan korunmak için PVC balkon yaptırabilirsiniz. Ancak apartmanda diğer ev sahipleri cam balkon yaptırmışsa ve siz pimapen yaptırırsanız, dışarıdan bakıldığında uyumsuz bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu durumda, apartmandaki görüntünün sizin için önemli olup olmadığını düşünmelisiniz.

pcv balkon

Pimapen balkon kapatma modelleri, balkonu kapatmak için kullanılan PVC doğramalardan yapılır. Yaz kış balkonda rahatça oturup balkonun kirlenmesinden korunmak isteyenler için ideal bir sistemdir. Ayrıca yağmur yağdığında pimapen balkona su girme ihtimali oldukça düşüktür.

pvc balkon kapatma

Pimapen balkon modelleri, diğer sistemlere göre daha sağlam ve uzun ömürlüdür. Bu nedenle, balkonlarını kapatıp uzun süre sorun yaşamak istemeyenler için ideal bir seçenektir. Cam balkonlar ise daha hassastır ve sorun çıkarma olasılıkları daha yüksektir.

pimapen balkon kapatma örneği

Cam balkona sineklik takmak, oldukça zor ve maliyetlidir. Bu nedenle, köy evinde pimapen balkon yaptırmak isteyenler için doğru bir karar olabilir. Çünkü bu durumda, balkon pencerelerine sineklik takmak mümkündür. Keyifli bir balkon sefasını sineklerin bozmasına izin vermek istemezsiniz, değil mi?

pimapen balkon

Pimapen ile kapatılan balkonlar, iyi bir işçilik sonucunda sağlam olur. Su geçirmezliği sayesinde şiddetli yağmurlarda balkonunuz etkilenmez. Ayrıca toz ve pislik girmeyeceği için balkonunuz her zaman kullanıma hazır kalır.

pimapen balkon modelleri

PVC balkon sistemleri, cam balkonlara göre daha ekonomiktir. Fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesi, balkonun büyüklüğü ve konumu gibi faktörler tarafından doğrudan etkilenir. Ayrıca mazot fiyatlarının yüksek olması da fiyatları etkilemektedir.

pimapen balkon kapatma

Yağmur yağarken, kar yağarken veya hava eksi dereceyi gösterirken bile balkonda sıcacık oturmak keyifli olmaz mı? Pimapenle kapatılan balkonunuzda kahvenizi yudumlarken, dışarıda yaşanan soğuk havayı unutabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

pimapen balkon modeli

Pimapen balkon kapatma işlemi yaptırmak için öncelikle yakınınızda bulunan PVC doğrama dükkanlarından fiyat teklifi almalısınız. Fiyat teklifi almadan önce balkonunuzun fotoğrafını çekerek ve metre ile ölçüm yaparak ortalama bir fiyat almanızı öneririz.

pimapen balkon modelleri

Sürgülü pimapen balkon modelleri, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatlı olması nedeniyle en çok tercih edilen balkon kapatma yöntemleri arasında yer alır. Bu uygulamayı yaptıranlar, balkonlarını istediği zaman rahatlıkla açarak havalandırabilirler. Yaşam alanlarını daha sıcak ve konforlu hale getirmek isteyenler, pimapen ile balkonlarını kapatabilirler.

pimapen cam balkon

Balkon kapısı ve camı için PVC tercih edilebilir. PVC balkon kapatma, genellikle köy evlerinde tercih edilir. Çünkü daha uygun maliyetli ve daha sıcak kalmaktadır. Balkonunuzu adeta bir odaya dönüştürmek istiyorsanız, PVC ile kapatabilirsiniz.

sürgülü pimapen balkon modelleri

Pimapen balkon kapatma, son zamanlarda giderek yaygınlaşan bir uygulamadır. Cam balkon kadar popüler olan sürgülü pimapen balkon modelleri, balkonların her mevsim sıcak ve konforlu bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Pimapen Yaz ve Kış Ayarı Nasıl Yapılır?

Pimapen Balkon Kapatma M2 Fiyatları

Pimapen balkon kapatma fiyatları, balkonun büyüklüğü, kullanılan malzemenin kalitesi ve işçilik gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Pimapen balkon kapatma metrekare fiyatları ortalama 800 TL’dir. Bu durumda, 10 metrekarelik bir balkonun pimapen ile kapatılması için 10.000 ila 15.000 TL arasında bir ücret ödenmesi gerekir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Köydeki evin balkonunu pimapenle kapattım. Isıcam da tercih ettiğim için kış aylarında çok iyi oluyor. Apartmanlar için pek bir şey diyemem, ancak köyde eviniz varsa balkonunu pimapen ile kapatmanızı şiddetle tavsiye ederim. Cam balkona göre hem daha ucuz hem de daha sıcak tutuyor. Estetik görünmüyor diyenlere aldanmayın. Dekorasyonla uyumlu renkte tercih yapabilirsiniz. Müstakil evler için bence en mantıklı balkon kapatma tekniği bu yöntem.

 2. L balkon
  4.m boy
  1.m L
  1.80 ortalama yükseklik
  Sürgülü açılır L tarafına kanatlı açılır istiyorum altta mermeri yok Fiat alabilir miyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu