Duvar Boyası Renkleri

Şampanya Rengi ile Ev Dekorasyonu Örnekleri 2024

Şampanya rengi, insanların en çok beğendiği renklerdendir. Bir çok farklı renkte şampanya olmasına rağmen, şampanya rengi olarak bilinen renk bir çok kişi tarafından aynı renk olarak bilinmektedir. Renk açık bir renk olduğundan dolayı ferahlatıcı etkiye sahiptir. Huzurlu ve rahat bir ortam oluşturmak için duvar boyası olarak şampanya rengi boya tercih edebilirsiniz.

Evinizin duvarlarını yeni renk boyasına kavuşturacaksanız, evin tüm alanlarını ayrıntılı bir şekilde düşünmelisiniz. Duvarlarda kullanacağınız boyanın renginin tüm odalarla uyum içerisinde olması gerekiyor. Şampanya rengi, bir evin tüm alanlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir renktir.

Şampanya Rengi

Şampanya Rengi
Şampanya Rengi

Şampanya rengi, doğru ve uyumlu ev dekorasyonu ile birleştiğinde mükemmel sonuçlar veren bir renktir. Yılların eskimeyen duvar boyası rengi olan şampanya rengi, oldukça klasikleşmiş ve vazgeçilmez bir renk olarak duvarlarımızda kullanılmaya devam edilmektedir. Bu durumu daha iyi anlamanız açısından size birkaç ev boyama örneği derledik. Buradan siz de ev boya renkleri ile alakalı merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Bu örnekler ile evinizi daha iyi bir şekilde dekore edebilmek için farklı fikirler edinebilirsiniz.

Şampanya rengi boya yumuşak ve dingin bir renk olduğundan koyu renkler ile harika bir uyum sağlar. Örneğin lacivert ve koyu mavi renkler ile kombinlendiği zaman ortama enerji hissi verir. Krem, mercan ve karamel tonları ile kombinlendiği zaman ortama sakin bir hava katar.

Şampanya rengi duvar boyası yeşil ve tonları ile kullanıldığı zaman ruhu dinlendiren bir etki yaratır. Kahverengi tonlarda mobilyalar ile kombinlendiğinde ise havalı bir görünüm oluşturur. Gelin şimdi 4 büyük boya markasının şampanya rengi boya renklerine bakalım…

NOT: Her boya markasının şampanya rengi tonları farklılık gösterebilir.

En Çok Tutulan Duvar Boyası Renkleri:

Filli Boya Şampanya Rengi

Filli boya iç cephe renk kartelasında şampanya ve açık şampanya rengi bulunuyor. Filli boyanın şampanya rengi sektörde isim yapmış mühim renkler arasındadır. Bu rengi kullanan ev sahiplerinin birçoğu rengi filli boya şampanya rengi olarak bilmektedir. Burada filli boyanın başarısından söz etmenin yanında boyanın kalitesinin de etkili olduğunu belirtmek de fayda var.

Şampanya

filli boya şampanya rengi

Açık Şampanya

filli boya açık şampanya rengi

Açık şampanya rengi genel itibari ile biraz daha sade tasarımlar için kullanılır. Kum beji rengi ile birbirine muazzam bir yakınlık gösteren bu renk koltuklar ile harika bir uyum gösterebilir. Burada boya markalarının açık şampanya renklerine göz atılmalıdır. Renklere göz atarken yapacağınız boya badana renklerinin incelenmesi de önemli bir rol teşkil etmektedir.

Marshall Şampanya Rengi

Marshall boya renkleri Soft Turuncular arasında şampanya rengi bulunuyor.

marshall şampanya rengi

DYO Şampanya Rengi Boya

DYO boya iç cephe renkleri TURUNCU/BAKIR renkleri arasında şampanya rengi bulunuyor.

dyo şampanya rengi

Polisan Şampanya Rengi Duvar Boyası

Polisan iç cephe renk kartelasında Elegan Şampanya, Koyu Şampanya, Şampanya ve Tatlı Şampanya renk kodları bulunuyor.

4254 Elegan Şampanya / Cİ-7143

Polisan Elegan Şampanya

299 Koyu Şampanya / Cİ-7142

polisan koyu şampanya rengi

229 Şampanya / Cİ-7182

polisan şampanya rengi

1670 Tatlı Şampanya / Cİ-6384

polisan tatlı şampanya rengi

Şampanya Rengi Duvar Boyası ile Dekorasyon Örnekleri

açık şampanya rengi

Şampanya rengi duvar boyası ile boyanmış olan duvar, ultra gösterişli bir eve sahip olmayı sağlar. Alanlarınıza biraz canlılık ve farklılık katmak istiyorsanız duvarlarınıza bu renk çok yakışacak.

şampanya duvar boyası

Dekorasyonda ilham almak için şampanya duvar boyası ile boyanan evleri inceleyebilirsiniz. Bu görseller size yardımcı olacak ve aklınızda fikir oluşacak. Şampanya rengine karar verdikten sonra boya markaları tarafından üretilen renk tonlarına göz atıp, sizin için en uygun olanına karar verebilirsiniz.

şampanya rengi boya

Şampanya kullanıldığı alana cazibe katar. Açık bir renk olduğu için ferah ve gösterişli bir ortam oluşturur. Canlı renk tonu ile kullanıldığı alanlara hareketlilik verir.

şampanya rengi duvar boyası

Diğer renklerle kombinlendiği zaman müthiş bir uyum sağlar. Açık renk duvar boyası arayanlar için ideal bir renktir. Şampanya rengi kullanılmış olduğu alandaki eşyalarla mükemmel kombinasyon oluşturur.

şampanya rengi ile boyanmış evler

Zevkinize uygun renklerle dekorasyon tercih etmek her zaman iyi bir fikirdir! Eğer açık bir renk duvar boyası arıyorsanız bu şampanya tonlarında bir renk olabilir. Boya markaları üretmiş olduğu tonlarla kullanıcılara en iyi rengi ulaştırmayı hedefliyor. Şampanya renginin en uygun olan tonunu evinizde kullanarak dekorasyonda tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu