Duvar Boyası Renkleri

Su Yeşili Rengi Duvar Boyası ile Ev Dekorasyonu

Su yeşili rengi duvar boyası olarak tercih edilen canlı renklerden biridir. Uyumlu renkler ile kombinasyon oluşturarak modern dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Su yeşili rengi salon, yatak oası ve çocuk odalarında duvar boyası olarak oldukça fazla talep gören bir renktir. Pastel tonlarla uyum içerisinde çalıştığı gibi canlı renklerle bütünleşir. Siz de bu rengin yansıtacağı enerji ile modern ev dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

su yeşili boya

Su yeşili rengi boya markaları tarafından farklı isimlerde ve tonlarda üretilmektedir. Mint yeşili ve nane yeşili olarak da renk kartelalarında yer alan su yeşili rengi kullanıldığı alanlarda sakin bir atmosfer oluşturur. Yeşil rengin enerjisinden faydalanarak yaşam alanlarınıza biraz daha ışık katabilirsiniz. Rahatlatıcı etkiye sahip olan yeşil rengin alt tonu olan bu renk, yatak odası duvarları için ideal bir renk seçimi olabilir. Duvarlarınızı su yeşili rengi boya ile boyayarak istediğiniz sakinliği ve rahatlığı odanızda yaratabilirsiniz.

Banyo ve mutfaklarda fayans rengi olarak tercih edilen su yeşili rengi, bulunduğu ortamı ferah ve büyük gösteren renklerden biridir. Duvar boyası olarak tercih edilecek olan canlı renkler alanın daha hareketli görünmesini sağlar. Su yeşili ile birlikte uyumlu sarı, kırmızı, mavi, pembe gibi renklerle aradığınız havayı kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Su Yeşili Rengi Duvar Boyası

Su Yeşili Rengi Duvar Boyası

Su yeşili rengi mavi, yeşil ve beyaz tonların karışmasıyla ortaya çıkan bir renktir. Boya markaları tarafından farklı tonlarda duvar boyası olarak üretilmektedir. Marshall Boya Okyanus Yeşilleri, Filli Boya Yeşil, DYO YEŞİL/HAKİ, Polisan Colorium İç Cephe kategorilerinde su yeşili tonlarında renkler bulunmaktadır. Huzur veren renklerden olan yeşil rengin alt tonu olan su yeşili canlı dekorasyonlar için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Su Yeşiline Uyumlu Renkler

Su Yeşiline Uyumlu Renkler

Su yeşili rengi ile beyaz, bej, gri, sarı ve pembe tonları uyum içerisinde çalışır. Çocuk odalarında pembe rengi ile popüler olarak kullanılmaktadır. Pastel tonlardan oluşan bir renk kombinasyonu istiyorsanız yeşil ile pembe tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Sarı ile su yeşili rengi birlikte çocuk odası ve çalışma odalarında sıklıkla tercih edilebilir. Birlikte kullanıldığı alana dinamik bir görünüm kazandırır.

Somon rengi ile su yeşili rengi birlikte kullanıldığında ortaya canlı bir görünüm çıkar. Somon rengi baharı yansıtan yumuşak bir renk iken, su yeşili rengi ise doğayı hissettiren bir renktir. Bu iki rengin bir araya gelmesi ile birlikte ferah ortamlar elde edilir.

Su yeşili ile uyumlu olan renkler şunlardır:

  • Pembe
  • Bej
  • Gri
  • Beyaz
  • Somon
  • Sarı

Su Yeşili Rengi ile Ev Dekorasyonu Örnekleri

açık su yeşili duvar boyası

Yeşil rengi ile boyanmış olan duvarlar alanın daha rahat ve sakin görünmesini sağlar. Ev sahiplerine sakin yaşam alanlarına sunan su yeşili rengi, çok yönlü bir renktir. Bir çok açık ve koyu renkle uyum içerisine çalışarak dekorasyonun bir parçası haline gelir.

açık su yeşili rengi

Çarpıcı iç mekan tasarımlarda canlı renklere oldukça fazla yer verilir. Yeşil rengin doğayı yansıttığını bilmeyen yoktur. Su yeşili duvar boyası kullanılan evler doğanın hissini yansıtırken alana şıklık ve hareketlilik katar.

su yeşili duvar boyama

Su yeşili mint yeşili rengi ile birbirine yakın renklerdir. Boya markalarının üretmiş olduğu kartelaların yeşil kategorisinde su yeşiline yakın onlarca farklı ton bulunuyor. Bu tonlar arasından tarzınızı yansıtan rengi bulup duvar boyası olarak kullanabilirsiniz.

su yeşili rengi ev dekorasyonu

Rahatlatıcı bir dekorasyona imza atmak istiyorsanız su yeşilinin sakinleştirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Yatak odası, çocuk odası, mutfak ve hatta salonlarda bu rengi tercih edebilirsiniz. Su yeşili rengi koltuk takımı, halı, perde ve kırlentlerde kullanıldığı zaman harika uyum sağlar. Yaşam alanlarınıza doğadan ilham alan bir renk tonu arıyorsanız bu kesinlikle su yeşili duvar boyası olmalı!

su yeşili renk

Su yeşili canlı ve rahat bir ton arayanlar için harika bir seçenek. İnanılmaz derecede çok yönlü bir renk olduğu için, kullanıldığı alanlarda göz alıcı bir etki bırakır. Duvar boyası veya diğer dekorasyon eşyalarınızda kullanarak zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

su yeşili tonları

Su yeşili tonları arasından tercih edebileceğiniz onlarca farklı renk tonu bulunuyor. Polisan, Marshall, Filli Boya, DYO gibi boya markaları tarafından üretilen renkler arasından zevkinize uygun bir renk tonuna mutlaka ulaşacaksınız. Evinizin dekorasyonunda farklılık olsun istiyorsanız su yeşiline yer verebilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu