Balkon-Bahçe

Balkon Dekorasyonu İçin 20 Palet Koltuk Fikri

Balkonunuzu konforlu ve şık bir şekilde dekore etmek istiyorsanız palet koltuklar harika bir seçimdir. Kullanışlı oturma alanları için bu fikirlere göz atın.

Paletler, bahçenizi, balkonunuzu veya terasınızı daha işlevsel hale getirmenin yanı sıra, estetik açıdan da zenginleştirmenin harika bir yoludur. Minimum maliyetle dekorasyon fırsatı sunarak kendi tarzınızı yansıtmak ve hayal gücünüzü serbest bırakmanıza olanak tanır. İster modern, ister rustik, ister bohem bir tarz isteyin, paletlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Mobilya ve dekorasyon öğesi olarak palet, son derece esnek ve yaratıcı bir malzemedir. Kendi ihtiyaçlarınıza ve zevkinize uygun olan koltuk, masa, raflar ve çiçek bahçesi gibi projelerinizde kullanabilirsiniz.

Balkonunuza paletlerden koltuklar yaparak hem şık hem de uzun ömürlü bir dekorasyon yaratabilirsiniz. L köşe takımı, oturma grubu, masa ve hatta salıncakları paletlerden yaparak hem şık hem de işlevsel bir alan yaratabilirsiniz. Balkon ister küçük olsun ister büyük, paletten yapılan mobilyalar mükemmel bir seçenektir.

Palet koltuk ile balkon dekorasyonu için 20 farklı tasarım fikrini sizinle paylaşıyoruz. Bu fikirleri, kendi projelerinizi oluşturmanız için ilham kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

İçindekiler

Balkon İçin Palet Koltuklar

Kendin Yap projelerinden hoşlanıyorsanız palet koltukları inceledikten sonra balkonunuz için harikalar yaratmaya ne dersiniz? Burada verilen palet projeleri arasında L koltuk, kanepeler ve oturma grupları bulunuyor. Fikirleri inceledikten sonra testere ve matkabı elinize almak için sabırsızlanacaksınız.

balkon palet takımı

Palet kullanarak kendi balkon mobilyalarınızı yapmak için neyi bekliyorsunuz? Paletleri çevrenizde birçok yerde bulabilirsiniz ve hatta ikinci el olarak dahi satılıyor. İkinci el alırsanız daha ucuza gelir. Paletleri koltuğa dönüştürmek için herhangi bir becerinizin olmasına gerek yok. Fikirler koltuğu tek başınıza yapmanıza fazlasıyla yardımcı olacaktır.

balkon palet

Kültürümüzde balkonda zaman geçirmeyi çok seviyoruz. Bu nedenle, balkonun daha kullanışlı olmasını sağlamak için rahat koltuklar yerleştirmeniz gerekecektir. Paletten yapılan koltuk ile çok az bir ücret ödeyerek rahat bir balkon kanepesine sahip olabilirsiniz.

küçük balkon palet koltuk

Küçük balkon dekorasyonu için iki palet koltuk yapmanıza yeterli gelecektir. İlk paleti alt kısmına yerleştirin ve ikinci paleti arka kısmına sabitleyin. Daha sonra üzerine sünger, minder veya puf yerleştirdikten sonra kullanıma hazır olacaktır. Böyle bir proje için 2 palet, testere, matkap ve mindere ihtiyacınız var.

palet balkon koltuğu

Masa yapımından şık L şeklinde koltuk takımına kadar her şey paletlerle kolay bir şekilde yapıldı! Balkon palet mobilyaları apartman balkonlarına da çok yakışıyor. Böyle bir şık balkona sahip olduktan sonra her fırsatta balkonda oturmayı düşüneceksiniz, çünkü artık çok daha rahat olacak.

palet balkon koltuk

Zarif ve kullanışlı bir tasarıma sahip olan bu balkon kanepesini gören hayran kalacak. Açık havada rahat bir şekilde oturmanıza olanak sağlayacak ve misafirleriniz için eğlenceli bir yer olacaktır. L köşe takımı tasarımında oluşturulan bu palet koltuk, paletten yapılan masalarla birlikte uyum içerisinde çalışıyor.

palet balkon takımı

Palet balkon takımının tasarımına aşık olacaksınız. Kısa sürede ve çok fazla efor harcamadan tamamlayabileceğiniz mükemmel bir kanepedir. Kanepenin üzerine ekleyeceğiniz kaliteli bir koltuk minderi ile uzun süre kullanışlı bir mobilya elde edebilirsiniz.

palet balkon

Estetik açıdan çok hoş görünen ve oturmak için tam bir rahatlık sunan bu minderli koltuk sadece 1 palet kullanılarak oluşturulmuştur. Açık bir balkona sahipseniz yağmurdan etkilenmemesi için boyama yapıp sonrasında vernik uygulayarak uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

palet divan

Yüksekliği kendinize göre ayarlayarak balkonda hem oturma hem de yatak olarak kullanılabilen bir mobilya tasarlayın. Paletlerin birbirine monte edilmesiyle elde edilen bu divan, işlevsel ve kullanışlı olacağı için balkonda en sevdiğiniz mobilyanız olacaktır.

palet kanepe

Balkonunuz için bir kanepeye ihtiyacınız varsa çok fazla masraf yapmanıza gerek yok. Boyutunu kendi ihtiyacınıza göre ayarlayabileceğiniz bir kanepeyi paletleri birleştirerek tasarlayabilirsiniz. Hızlı ve kolay bir şekilde yapacağınız balkon kanepesinin size çok az maliyeti olacaktır.

palet koltuk takımı

Palet koltuk rahat minderlerle donatılırsa, uzun süreli oturmalarda bile konforlu bir alana sahip olmuş olursunuz. Büyük bir balkona sahipseniz 2 adet paleti alt bölüme ve 2 adet paleti arka kısma yerleştirin. Dekorasyonunuzla uyumlu bir renkle boyayın ve sonrasına vernik uygulayın. Üzerine minderleri yerleştirdikten sonra balkonda oturmak için harika bir alanınız olacak.

palet koltuk

Küçük bir balkonda oturma alanına ihtiyacınız varsa, L şeklindeki tasarımıyla etkileyici görünen palet koltuk yapabilirsiniz. Ölçüyü aldıktan sonra ahşap paletleri birleştirin ve üzerine minderleri ekleyin. Sırt bölümü için yastık kullanmanız daha uygun olacaktır.

palet köşe takımı

Palet köşe takımı, balkonda misafirleri ağırlamanıza olanak tanır. Balkonun tadını daha fazla çıkarmak için dekorasyon seçeneği arıyorsanız böyle bir köşe takımı tasarlamaya var mısınız? Hem düşük maliyetli hem de rahat bir kanepeye sahip olmak için elleri sıvayın.

palet oturak

Oturak ihtiyacınız için tek bir palet bile yeterli gelebilir. Paleti balkona koyun ve üzerine minder yerleştirin. Bu tek paletten oluşan oturma alanı, ev sahiplerine balkon keyfini rahatlıkla yaşamalarını sağlıyor.

palet oturma grubu

Bahçe ve teras için koltuk ihtiyacınız varsa binlerce TL harcamanıza gerek yok. Çevrenizden temin edeceğiniz paletleri koltuğa dönüştürebilirsiniz. Oturma grubunu daha rahat ve estetik hale getirmek için döşemeleri ekleyin. Üzerine minderler veya yastıklar koyarsanız palet oturma grubu daha konforlu hale gelecektir.

paletle balkon dekorasyonu

Balkon dekorasyonunda paletlerin kullanılması, sıcak ve doğal bir atmosfer yaratmak için harika bir seçenektir. Balkonunuzun boyutu, tarzı ve kişisel tercihleriniz doğrultusunda paletleri kullanarak kendinize özgü bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

paletlerden koltuk

Paletlerden koltuk yaparak 4 kişi için mükemmel bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendi ellerinizle yapmış olduğunuz bu mobilyaya misafirleriniz hayran kalacak.

paletten balkon koltuğu

Balkon koltuğu için paletler oldukça kullanışlıdır. Bu nedenle, balkon dekorasyonunuza kendi el işçiliğinizle oluşturmuş olduğunuz koltuklara yer verebilirsiniz. Bu tür bir koltuğu MDF mobilyadan yapılan koltuklarla ayırt etmek oldukça güç olacak.

paletten köşe koltuk

Köşe koltuklar küçük balkonlar için idealdir. Rustik çekiciliğe sahip olan palet koltuk, küçük balkonlarda göz alıcı bir hava oluşturacaktır. İki sıra paleti üst üste sıralayın ve sırt bölümünü yine paletten tamamlayın. Bir kat boyanın ardından minderleri yerleştirerek balkonda oturmanın konforunu yaşayabilirsiniz.

paletten oturma grubu

Palet koltukları renkli yastık ve minderlerle süsleyerek daha canlı bir balkona sahip olabilirsiniz. Paletler doğayı yansıtırken çiçek desenli yastıklar balkona hareketlilik katacaktır.

tahta palet koltuk

Palet koltuk için 1 adet palet yeterli gelebilir. Küçük bir balkona yerleştirilen paletin üzerine minder koyun ve oturmanın rahatlığını hissedin. Palet kanepelerin yapımı basittir ve oturması keyiflidir. Yaz ve kış aylarında balkonun tadını çıkarmak isteyenler için harika bir seçenektir. Böyle bir projenin bir parçası olmak için beklemenizin hiç bir anlamı yok.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu