Balkon-Bahçe

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri +30 Tasarım

Küçük balkon dekorasyonu için yüzlerce fikirler bulunuyor. Küçük balkon tasarımları, balkonunuzu rahat ve kullanışlı hale getirmenize yardımcı olacak.

Balkonunuz küçük olsa bile, rahat bir balkon keyfi için ihtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlayabilirsiniz. Evinizde bir balkonunuz varsa şansılısınız, bunun büyük veya küçük olmasının pek bir önemi olmayacak. Çünkü balkonunuzun küçük olması harika bir balkon tasarlamanıza engel değildir. Biraz yaratıcılık ile balkonunuzu kullanışlı bir alana çevirerek balkon keyfini çıkarabilirsiniz.

Her biri birbirinden farklı küçük balkon dekorasyonu fikirlerini bir araya topladık. Fikirler farklı tasarımlarda olsa bile hepsinin ortak noktası, küçük balkonların kullanışlı bir şekilde tasarlanabilmesidir. Küçük balkon tasarımları genellikle çiçeklerle süslenmiş, sandalye ve küçük bir masanın yer aldığı şirin tasarımlardır. Basit malzemeler ile çok fazla para harcamadan bir balkon nasıl böyle güzel hale getirilebilir? Bunun cevabı tamamen hayal gücünüze kalmış.

Hem kapalı hemde açık balkonlar için birbirinden göz alıcı balkon dekorasyonları bulunuyor. Eğer balkonunuza cam balkon alternatifi fikirler arıyorsanız camsız balkon kapatma ve pimapen balkon kapatma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Gelin şimdi tasarım harikası olan küçük balkon dekorasyonlarına göz atalım.

Küçük Balkon Dekorasyonu İçin Çiçekler Olmazsa Olmaz

küçük balkon çiçekleri

Bahçeli bir evinizin olmaması, bahçenizin olmaması anlamına gelmiyor. Balkonunuz her ne kadar küçük olursa olsun alanı bir çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz. Balkonunuza heyecan katacak farklı renklerde çiçekler tercih ederek ortamın havasını tamamıyla değiştirebilirsiniz.

Duvarlardan Faydalanın

küçük balkon duvarı dekorasyonu

Küçük bir balkona sahipseniz duvarlarda bir kaç değişiklik yaparak, dekorasyona katkıda bulunabilirsiniz. Duvara asılabilen saksılardan alarak içerisine beğendiğiniz çiçekleri ekip hoş bir ortam oluşturabilirsiniz. Doğanın ferahlığını balkonunuzda hissettirecek olan çiçekler, çok yer kaplamadan ortamı güzelleştirir.

Sade ve Şık

sade ve şık balkon dekorasyonu

Küçük balkonlar genellikle rengarenk çiçeklerle süslenirler. Ancak ortamın sade bir görünümde olmasını isteyenler kendisine oturup uzanabileceği küçük bir alan yaparak balkon keyfini yaşayabilirler. Küçük balkon tasarımları size ilham versin ve balkonunuzu kullanışlı hale getirin.

Sadece Siz ve Çiçekler

balkon dekorasyonu küçük

Sadece kendiniz için bir sandalye, çiçeklerinizi koyabileceğiniz sehpa ile harika bir balkon dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Rengarenk çiçekler balkonunuzun havasını değiştirerek ortama hoş kokular verecektir.

Paletlerden Köşe Yapın

küçük balkon dizayn

Balkonunuzda oturma alanı oluşturmak için paletlerden köşe yapabilirsiniz. Üzerine de kendi yapmış olduğunuz süngerleri yerleştirerek balkonda oturma keyfi yaşayabilirsiniz. Eğer büyük bir saksınız varsa salon çiçeklerinden birini ekerseniz balkonun havası değişir.

Balkon Duvarlarını Çiçek Bahçesine Dönüştürebilirsiniz

küçük balkon dizaynı

Balkonunuzun duvarlarını adeta bir çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonu yaparken duvara asılı çiçekler oturma alanınızı ferahlatır. Her sıkıldığınız zaman aklınıza ilk balkona çıkmak gelecek!

Açılır Kapanır Balkon Masaları Çok İşinize Yarayacak

küçük balkon tasarımları

Küçük balkon dekorasyonu yaparken işinize en çok yarayacak olan şey açılır kapanır masalar. Duvara monte edip istediğiniz zaman açıp kapatabileceğiniz masalar balkonunuzda çok yer kaplamaz. Böylelikle çay ve kahve keyfi rahatlıkla yapılabilir.

Hasır Sandalyeler Balkon Tasarımları İçin Birebir

küçük balkon dekoru

Balkonlar için hasır sandalyeler idealdir. Küçük bir balkonun dekorasyonunu yaparken sandalyelerin çok yer kaplayacağından korkmayın. Hasır sandalyelerin boyutları bulunuyor. Balkonunuza 2 adet hasır sandalye sığabiliyorsa görseldeki gibi bir alan oluşturulabilir.

Balkon Tasarım Fikirleri Edinin

balkon tasarım fikirleri

Balkon düzenlemeye başlamadan önce mutlaka tasarım fikirlerine göz atın. Yaratıcılığınızı arttıracak olan balkon dizaynları ile harika fikirler oluşacak. Bir çok balkonunu yenileyecek olan kişi çok fazla para harcamadan elindekileri değerlendirerek ortaya harikalar çıkarıyor.

Hasır Koltuk ile Balkon Daha Rahat

küçük balkon tasarımı

Balkonun yan duvarına sığacak şekilde bir hasır koltuk yerleştirerek oturma alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca duvarda bulunan açılır kapanır masa çay, kahve ve kahvaltılığınızı koymak için işinize yarayacak.

Peri Masalı Balkon

balkon düzenleme

Balkon düzenleme küçük balkonlara olmaz diye kim demiş? Hemde o kadar güzel olur ki ortam adeta piknik alanına döner. Küçük aileler rahatlıkla bu balkonda kahvaltılarını yapabilir ve yemeklerini yiyebilirler.

Yaz Sıcaklarında Rahat Bir Nefes

balkon dizayn

Küçük balkonunuzu yaz sıcaklarında rahat bir nefes alabileceğiniz ortama çevirebilirsiniz. Balkon dizaynı için çok fazla malzemeye ihtiyacınız yok. Hasır sandalye, zigon sehpa ve çiçekler görünümü komple değiştirecek.

Palet ve Minder İle Rahatlık Keyfi

balkon düzenleme fikirleri

Küçük bir balkon için palet üzerine konulan minder ile oturma alanı oluşturabilirsiniz. Oturma alanı için hem herhangi bir paranız gitmez, hemde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Balkon ölçüsünü aldıktan sonra paleti kesip, yerleştirdikten sonra üstüne minderi koymanız yeterli olacak. Balkon düzenleme fikirleri olarak paletle yapılan oturma alanları işinize yarayabilir.

Az Malzeme ile Rahat Bir Balkon

balkon dekorları

Küçük balkon dekorları genellikle az malzemeler ile rahat bir yaşam alanı oluşturulmasıdır. Çıktığınızda oturabileceğiniz ve rahat bir nefes alabileceğiniz balkondaki eşyalar ayağınıza takılsın istemezsiniz değil mi? O yüzden ne kadar az malzeme kullanılırsa o kadar kullanışlı olur. Az malzemeler ile de harika küçük balkon dekorasyonu yapılabiliyor.

Şık ve Modern Balkon

küçük modern balkon

Balkonum küçük diye üzülmenize hiç gerek yok. Bir kaç basit malzeme ile küçük balkon dekorasyonu yapabilir, balkonda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çay ve kahve molalarında ilk uğrayacağınız yer balkon olacak. Tasarım fikirleri resimlerini inceledikten sonra hemen balkonunuzu dizayn etmeye başlamak isteyeceksiniz.

Temiz Havayı Hissetmenin Yolu Balkonlar

küçük balkon dekorasyonu

Küçük balkonlar temiz havayı solumanıza engel değil. Balkon tasarımları ile balkonunuzu vakit geçirilebilir bir alana çevirin ve sıkıldığınız ilk an kendinizi balkona atarak temiz havayı içinize çekin.

Rahat Hissettiren Balkon

küçük balkon dekorasyonu

Küçük balkon dekorasyonu ile kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Bir kaç dokunuş ile balkon daha kullanılabilir hale gelir. Baktıkça içinizin açıldığı bir balkonunuz olsun istiyorsanız vakit kaybetmeden kollarınızı sıvayın.

Muhteşem Masa ve Bitki Standı

küçük balkon tasarımları

Bu küçük balkonu hazırlamak için muhteşem bir masa, bitki standı, basit bir sandalye ve yerler için ise halı çim kullanılmıştır. Bu kadar az malzeme ile ortaya çıkan görüntüyü buyrun siz değerlendirin…

Balkonunuzu Bir Kafeye Çevirin

küçük balkon tasarımları

Küçük dokunuşlarla balkonunuzu adeta bir kafeye çevirebilirsiniz. Güzel bir dekorasyon ile çay ve kahve içmek için alan oluşturmak çok keyifli olacak. Artık eşinizle çay ve kahve içmek için dışarı çıkmak istemeyecekseniz. Kendi ellerinizle hazırlamış olduğunuz içecekleri sunmak daha bir güzel olacak.

Yağmurun Güzel Sesini Balkonunuzda Dinleyin

küçük balkon dekoru

Hem yağmur yağışını izlemek, hemde güzel sesini dinlemek için balkonlar harika alanlardır. Balkonum küçük diyip dekorasyonunu tamamlamamazlık yapmayın. Yaz kış demeden her mevsim vakit geçirebileceğiniz bir alanınız olsun istemez misiniz?

Balkonda Daha Mutlu

modern balkon dekorasyonu

Küçük balkon dekorasyonu tamamlandıktan sonra balkonda daha mutlu vakit geçireceksiniz. İlk fırsatta kendinizi balkonda bulacaksınız. Eşinizle kahve içerken, komşunuzla sohbet ederken, çocuğunuzla eğlenirken bile balkonda olmak isteyeceksiniz.

Paletler Balkonunuzda Koltuk Olsun

palet balkon koltuk

Paletlerin balkonunuza göre ölçüsünü alıp boyadıktan sonra üstüne minder atarsanız, balkonda kullanabileceğiniz bir koltuğunuz olur. Bir kaç kasa yapıp içine ve üstüne çiçekler koyarak ortaya çok basit ama şık bir görüntü koyabilirsiniz.

Yaz Balkonu

yaz balkonu dekoru

Eğer balkonunuzda cam balkon bulunmuyorsa, yaz aylarında akşam üstü serinlemek istediğinizde küçük balkonunuz sizin yanınızda olacak. Küçük balkon dekorasyonu fikirlerinden ilham alarak oluşturacağınız balkonda rahat vakit geçirmeye ne dersiniz?

Açılır Kapanır Sandalyeler İşinizi Görecek

kolay balkon tasarımı

Açılır kapanır sandalyeler özellikle de küçük balkonlarda çok işinize yarayacak. Kullandığınız zaman açık, kullanmadığınız zaman kapalı olacak sandalyeler için kendi minderinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Güneşin Keyfini Balkonda Çıkarın

balkon dekorasyonu küçük

Güneşin keyfini kendi balkonunuzda çıkarın. Küçük balkon dekorasyonu için hasır sandalyelerin sıklıkla kullanıldığını bir çok görselde görüyoruz. Hem uygun fiyatlı hemde çok yer kaplamaması nedeniyle hasır sandalyeler tercih ediliyor. Sizde balkonunuzun dizaynı için hasır sandalye satın alarak kullanabilirsiniz. En güzel balkonlar sizin olsun 🙂

Salıncak Sevenler

küçük balkon salıncak

Salıncak sevenler, balkona çıktıkları zaman sallanarak temiz havayı solumak isterlerse balkonları için böyle bir tasarım oluşturabilirler. Balkonda sadece salıncak ve mis kokulu çiçekler var.

Boyalı Balkon

boyalı balkon

Balkonunuzun görüntüsünden sıkıldıysanız ilk olarak duvar boyasını yenilemeden başlayabilirsiniz. Resimde olduğu gibi küçük masa ve sandalyeler ile, el yapımı koltuk bir balkona ancak bu kadar yakışabilirdi.

Küçük Balkonlar Daha İşlevsel

küçük balkonlar

Küçük balkonlar kesinlikle daha işlevsel. Bu güzel balkonu gördükten sonra aklınıza neler gelebileceğinizi düşünebiliyorum. Küçük balkon tasarımları büyüklere göre daha kolay ve uyguna yapılıyor.

El Yapımı Balkon Koltukları Çok Kullanışlı

el yapımı balkon koltuğu

Genellikle paletten yapılan el yapımı balkon koltukları çok kullanışlı oluyor. Metre ile ölçü aldıktan sonra palet ölçüye göre kesilip boyanarak üzerine minder atılmasıyla ortaya balkon koltuğu çıkıyor.

Kendinden Manzaralı Balkon

manzaralı balkon

Böyle bir balkon tasarladığınız zaman manzaraya ihtiyacınız olmayacak. Zaten sizin balkonunuz başlı başına bir manzara olacak.

Çiçek Bahçesi Balkon

Balkonunuzu bir çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz. Yere atılan bir yolluk ve minder ile çiçeklerin arasında kalmaya ne dersiniz?

Küçük balkon dekorasyonu galerimizin sonuna geldik. Umarız paylaştığımız fikirler hoşunuza gitmiştir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu