Balkon-Bahçe

Cam Balkon Modelleri – Katlanır, Sürgülü, Isıcamlı

Cam balkon modelleri, son zamanlarda hem tasarım hemde işlevsel konuda çıtayı yükselterek karşımıza çıkıyor. Katlanır, sürgülü, ısıcamlı ve giyotin cam balkonlar en çok tercih edilen modellerdir.

Cam balkonlar sadece işlevi ile değil, aynı zamanda kullanıldığı alanların dekorasyonuna da önemli derecede etki eder. Balkon bir evin en önemli alanlardan biridir. Mükemmel bir görünüm ve kullanım için en iyi seçenek istekleri karşılayan bir cam balkona sahip olmaktır. Cam balkon modelleri soğuk havayı kestiği gibi, balkonların daha kullanışlı hale gelmesini sağlar. Aynı zamanda kullanıldığı alanlarda çağdaş bir görüntü oluşturur.

cam balkon

Günümüzde hemen hemen her evde cam balkon bulunuyor. Balkon alanından faydalanmak ve dışarıdan gelen soğuk havayı kesmek isteyenler farklı cam balkon çeşitleri ile balkonlarını kapatıyor. Kullanıcıların isteklerine yönelik çeşitli cam balkon tasarımları bulunmaktadır. Evlerde genellikle en çok tercih edilen cam balkon modeli sürgülü olan modellerdir. Kullanımı açısından kolay ve uygun bütçeli olduğundan dolayı sürgülü cam balkon tasarımları daha fazla ilgi görüyor.

Cam balkon modelleri kullanıldığı alanlara mimari bir görüntü katar. Ancak fiyatların artması ile birlikte cam balkon yerine alternatif arayanların sayısı oldukça fazla. Bütçe sorunu yaşayanlar camsız balkon kapatma yöntemlerini deneyebilirler. Eviniz veya iş yeriniz için cam balkon yaptırmak istiyorsanız en uygun olan tasarımları inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Cam Balkon Modelleri

Ev, iş yeri ve mağazalar için cam balkon modelleri ilham kaynağınız olacak. Ev ve iş yerine cam balkon yaparak hem alanlarınızı kapatabilir hemde çekicilik katabilirsiniz. Tasarım, kullanım kolaylığı ve işlevi ile en çok tercih edilen cam balkon modelleri alanlarınız için özel olarak üretilir.

Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon, balkon ve teras gibi alanlarda ses, soğuk hava ve yağmur suyunu keserek alanları etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Cam balkon tasarımı olarak en çok tercih edilen tasarımlardan biri katlanabilir cam balkonlardır. Katlanır cam balkon sağ veya sola katlanarak ayrılır. İnce olan alüminyum profiller ile güneş ışığından tam olarak faydalanılmasını sağlar.

Katlanır cam balkon, kullanıldığı alanlarda yağmur suyunu ve soğuk havayı kestiği gibi alanların etkin bir şekilde kullanılmasını da sağlar. Balkonlar kışın soğuk aylarında bile adeta bir yaşam alanına dönüşür. Cam balkon sisteminde bulunan camlar istenildiği zaman, istenilen tarafa toplanabiliyor. Bütçeye uygun olması nedeniyle evlerde en çok tercih edilen cam balkon sistemi, katlanır cam balkon modelleridir. Kurulumu ve kullanımı oldukça basit bir sistemdir.

Sürgülü Cam Balkon Sistemleri

Sürgülü cam balkon modelleri, kullanıldığı alanları adeta bir yaşam alanına dönüştürür. Camların sürülerek üst üste geldiği bir sistem olan sürgülü cam balkon sistemi, kurulum ve kullanım kolaylığı nedeni ile ev ve işyerlerinde tercih edilmektedir. Konforlu alanlar oluşturmak isteyenlerin tercih etmiş olduğu bu sistem, raylı sistem olması nedeni ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Görsel anlamda alanlara şıklık katan sürgülü balkon sistemleri, dışarıdan gelen kötü hava koşullarına engel oluyor. Teras, balkon, ofis, mağaza ve kafe gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilen bir uygulamadır. İstenildiği taktirde tek veya çift cam uygulanabiliyor. Çift cam uygulaması ile birlikte alanlar daha sıcak kalıyor. Sürme cam balkon sistemlerinde kanatlar yatay bir şekilde hareket ederek daha fazla alan kullanılmasını sağlıyor.

Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri

Isıcamlı cam balkon modelleri, çift cam olması nedeni ile kış aylarında alanların daha sıcak ve sessiz kalmasını sağlıyor. Balkon, teras, kafe ve ofis gibi alanlarda tercih edilen ısıcamlı cam balkon, kurulum ve kullanım kolaylığı ile en çok tercih edilen sistemlerden biridir. İçeriye yağmur suyunun girmesini engellediği gibi, daha sessiz ortam oluşmasına neden olur. Isıcamlı cam balon sistemleri istenilen alanlarda rahatlıkla kullanım imkanı sağlar.

Isıcamlı cam balkon, çift cam olduğu için biraz pahalıdır. Kışın soğuk akşamlarında cam balkon keyfi yaşamak isteyenler tarafından tercih edilen bu sistem ile alanlar daha sıcak kalıyor.

Giyotin Cam Balkon Sistemleri

Teknolojinin gelişmesi her alanda olduğu gibi cam balkon sistemlerinde de etkin bir şekilde kullanılıyor. Daha modern ve kullanışlı bir cam balkon sistemi arayan Giyotin cam balkon sistemlerini tercih ediyor. Kısa zaman içerisinde mekanlarda kullanımı popüler hale gelen giyotin cam balkon uygulamasını evlerde de görüyoruz. Estetik görünümü ve kullanım kolaylığı ile tercih edilen cam balkon sistemi uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen bir sisteme sahiptir.

Kolay temizlenebilme özelliği ve kumanda ile kontrol edilebilmesi nedeni ile evlerde, ofislerde, teraslarda ve restoranlarda tercih edilen bu sistem kullanıldığı alanlara yepyeni bir görünüm kazandırır. Kullanım alanının oldukça geniş olduğu bu sistem tercihe göre çift cam veya tek cam olarak kullanılabiliyor. Maliyet olarak diğer cam balkon sistemlerine göre pahalıdır. Uzaktan kumandalı olması nedeni ile motor kullanıldığı için daha maliyetlidir.

Pimapen Balkon Kapatma

Balkon kapatma yöntemlerinden biri de pimapen ile balkon kapatmadır. Pimapen ile balkon kapatmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Pimapen ile kapatılan balkon daha uygun maliyetli olur ve içerisi daha sıcak kalır. Ancak cam balkona göre daha kaba görünür. Fiyatının uygun olması ve içeriyi sıcak tutması nedeniyle genellikle müstakil evlerde tercih edilir. Pimapen balkon kapatma modelleri sayfasından ayrıntılara göz atabilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu