Ev Dekorasyonu

Defolu ve En Ucuz İkinci El Laminat Parke Fiyatları 2024

Defolu ve ikinci el laminat parke ile zeminlerinizi en ucuz fiyatlara kaplayabilirsiniz. Böylelikle yer döşemesi için çok fazla para ödememiş olursunuz.

Laminat parke uygulaması pahalı bir iştir. Çok fazla bütçe ayırmadan yerleri laminat parke ile döşemek isteyenler ikinci el veya defolu laminat parke satın alarak yer döşemesi yapmak istiyor. Defolu ve ikinci el laminat parke daha ucuza mal olacağı için evin veya bir alanın yer döşemesini yapmak daha ucuza mal oluyor. Herşey pahalandığı gibi laminat parkeninde pahalanmasıyla birlikte insanlar bu yöntemi tercih ediyorlar. Son zamanlarda defolu veya ikinci el laminat parke tercih edenlerin sayısı da gittikçe artıyor. Gelin şimdi defolu laminat parke ne demek ve nasıl satın alınır bakalım.

İlginizi Çekebilir: En Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Defolu Laminat Parke Nedir?

Defolu laminat parke, parkelerin hasarlı olduğu anlamına gelir. Renginin bozuk olması, kırık, çizik veya çatlak olması laminat parkenin defolu olduğu anlamına gelir. Parke markaları tarafından üretilen laminat parkenin üretim sürecinde hatalı yapılması durumunda ürün defolu olur. Parkeler genellikle fabrikadan sıfır çıkmaktadır ancak hatalarından dolayı defolu olarak geçerler. Defolu ürünlerin satışı indirimli olduğundan dolayı yer döşemesini en ucuz yollu yapabilmeleri için defolu laminat parke satın almak isterler.

defolu parke fiyatları

Defolu laminat parke, kusursuz olan parkelere göre daha uygun fiyata satılır. Ucuz fiyata satılması da insanların bu yönde tercih etmelerini sağlıyor. Defolu ürünlerin tercih edilme nedeni ucuz olmalarıdır. Uygun fiyatlı bir yer döşemesi için defolu parke tercih edilebilir.

Eğer çevrenizde laminat parke satışı yapılan bir dükkan varsa buraya giderek defolu ürünler olup olmadığını sorabilirsiniz. Ayrıca Letgo, Facebook ve Sahibinden gibi alanlarda aratarak defolu parke satışı yapan kişilere ulaşabilirsiniz. Evini yenilemek isteyenler eski parkeleri söktüğünden dolayı satışa sunabiliyorlar. Bu durumda hiç zarar görmeyen parkeleri bile çok uygun fiyata almak mümkündür.

Defolu Laminat Parke Fiyatları

Defolu laminat parkeler parke mağazaları veya parke fabrikaları tarafından satılmaktadır. Defolu laminat parke fiyatları ortalama olarak metrekaresi 60 TL ile 80 TL arasındadır. Sorunsuz laminat parkelerin 200 TL ve 400 TL arasında olduğunu düşünürsek bu fiyatlar gayet uygundur. Evinizi en ucuza laminat parke döşemesi ile döşemek istiyorsanız sizde defolu parke kullanabilirsiniz.

Defolu parke satın almak için Sahibinden.com ve Letgo gibi sitelerde satış yapan kişilerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Ayrıca size en yakın olan parke mağazasına veya fabrikasına giderek defolu parke satıp satmadıklarını sorabilirsiniz..

En Ucuz Laminat Parke Fiyatları

En ucuz laminat parke ikinci el veya defolu olarak satılan ürünlerdir. İkinci el az kullanılmış ve sıfır görünen parke satışı yapanlar oluyor. Bu kişilere Facebook Market ve Sahibinden gibi platformlardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca parke satışı yapan mağazalar ile iletişime geçerek ikinci el veya defolu parke olup olmadığını sorabilirsiniz.

En ucuz laminat parke fiyatları ikinci el için şöyledir:

  • İkinci El Temiz Laminat Parke 50 TL
  • Çıkma Temiz Laminat Parke 72 TL
  • İkinci El Sökülmüş Laminat Parke 72 TL

İkinci el laminat parke metrekare fiyatları ortalama olarak 70 TL civarlarındadır. Satıcı ile pazarlık yaparak bu fiyatı daha aşağı çekebilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Selam defolu laminat parke lazım efendim hani baskıda problemi falan olan tarzda 70 metre bir alan için

    1. Çıkma 3,4 çeşit tertemiz yeni model parkeler mevcuttur uygun fiyattan veriyoruz en düşük 60 metre kare en yüksek 100 metre kare bulunuyor elimde

      1. Yeriniz nerdedir yaklaşık 75 ila 80 m2 kare beyaz parke lazım m2 fiyatı nedir yerim avcılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu