Ev Dekorasyonu

En Ucuz Yer Döşeme Fikirleri 2023

Ucuz yer döşeme fikirleri, insanların araştırmış olduğu zemin kaplama yöntemlerindendir. Laminat parke ve fayans ile yer döşemesi bütçeyi yorduğundan dolayı insanlar “en ucuz yer döşemesi nedir?” diye araştırmalar yapıyor. En ucuz yer döşeme yöntemlerinin bulunduğu bu yazıda işinize yarayacak bilgiler yer alıyor.

Ucuz yer döşeme fikirleri ile zeminin daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Zemin kaplama denildiğinde akla ilk olarak parke ve fayans geliyor. Genellikle bu uygulamaların ömrü daha fazla olduğu için bu yöntemeler tercih ediliyor. Ancak zemin kaplama için tabiki de sadece bu yöntemler kullanılmıyor. Daha ucuza, uygun fiyatlı yöntemler bulunuyor.

Ucuz yer döşeme fikirleri bir evin oda, balkon, teras ve bahçe gibi alanlarında kullanılabilen ekonomik uygulamalardır. Evinizdeki bölümlerin zeminlerini uygun fiyata döşemek istiyorsanız önerilere göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. En Ucuz Camsız Balkon Kapatma ve Pimapen Balkon Kapatma yöntemleri işinize yarayabilir.

Zemin Kaplama Fikirleri

Yer döşemesi için kullanılan onlarca farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak evinizin zeminini kaplayabilirsiniz. Öncelikle zemin kaplamada kullanılan yöntemleri sıralayalım. İşte ev zemin kaplama çeşitleri:

 • Laminat Parke ile Zemin Kaplama
 • Seramik Zemin Kaplama
 • Fayans ile Zemin Kaplama
 • Epoksi Zemin Kaplama
 • PVC Zemin Kaplama
 • Karo Zemin Kaplama

Bu fikirler gibi bir çok zemin kaplama yöntemi var ancak siz en ucuz olan yöntemleri araştırdığınız için hepsine değil de, çok kullanılanlara yer verdik.

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Bir çok insan en ucuz yer döşeme fikirleri ile evinin oturma odası, balkon, banyo, yatak odası, balkon ve bahçe gibi alanların zemin kaplamasını yapmak istiyor. Her şeyin fiyatının arttığı gibi zemin kaplamanında fiyatları arttığı için insanlar böyle bir yola başvuruyor. Uygun fiyatlara zemin kaplatmak isteyenler ucuza yer döşemesi yaptırmayı tercih ediyor. Zemin kaplama için uygun fiyatlı fikir almak isteyenlere ucuz yer döşeme fikirleri şöyle sıralanabilir:

 • Defolu Laminat Parke
 • PVC ile Yer Döşeme
 • Tatami
 • Epoksi
 • IKEA RUNNEN
 • Kauçuk

Defolu Laminat Parke

defolu parke ucuz yer döşeme

Parke fiyatlarının artması ile birlikte insanlar yer döşemesi olarak defolu parkelere yönelmiş durumda. Parke fabrikaları ve satış mağazaları tarafından satılan parkeler daha uyguna geliyor. Ucuz yer döşemesi arayanlar için en iyi çözümlerden biri defolu parkedir. Defolu Laminat Parke Fiyatları sayfasından bilgi alabilirsiniz.

PVC

PVC zemin kaplama

Yer döşemesi olarak kullanılan ucuz yöntemlerden biri PVC uygulamasıdır. PVC zemin kaplama çizilmelere dayanıklı bir malzemedir. Evlerde ve işyerlerinde tercih edilen PVC zemin kaplama suya dayanıklıdır. Vinil zemin kaplama olarak da bilinen bu uygulama en çok kullanılan yöntemlerdendir. Dayanıklı bir malzeme olduğundan dolayı çok fazla tercih edilen yer döşeme modelleri arasındadır. Ayrıca PVC zemin kaplamanın ahşap desenleri de bulunmaktadır.

Tatami

tatami zemin kaplama

Tatami zemin kaplama yöntemi özellikle oyun alanları, spor salonları, okullar, kreşlerde kullanılan zemin kaplama yöntemidir. Tatami yüksek dayanıklılığa sahiptir ve birbirine geçirilen parçalardan oluşur.

Epoksi

epoksi zemin kaplama

Epoksi zemin kaplama günümüzde sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Otoparklar, depolar ve fabrika gibi alanlarda dayanıklı olması nedeniyle tercih edilen bir zemin kaplama uygulamasıdır. Dayanıklı, su geçirmez ve kolay temizlenme özelliği nedeniyle zemin kaplamada sıklıkla karşımıza çıkan bir yöntemdir.

IKEA RUNNEN

ikea runnen

Teras ve balkon gibi açık alanların yer döşemesinde kullanılan bir malzemedir. İstenildiği zaman kolaylıkla çıkartılabilir ve tekrar yere döşenebilir.

Kauçuk

kauçuk zemin kaplama

Kauçuk zemin kaplama yöntemi, güzel görüntüsü, dayanıklı olması ve kolay temizlenme özellikleri nedeni ile tercih edilir. Çocuk oyun alanları, parklar, okul bahçeleri gibi alanlarda kauçuk zemin kaplama tercih edilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olduğu için darbelere karşı dayanıklıdır.

Eski Yer Döşemelerini Boyayarak Yenileyebilirsiniz

dryfix zemin boyası

Zemin boyası ile ahşap, seramik, mermer ve diğer bir çok yüzeyi yepyeni görüntüsüne kavuşturabilirsiniz. Yüksek yapışma özelliği sayesinde dayanıklı bir ürün olan zemin boyaları, zeminlerin rengini değiştirmek için kullanılmaktadır. Suya dayanıklı olan boya her türlü zeminde rahatlıkla kullanılabilir.

Alanlarınıza renk katmak istiyorsanız Dryfix Traffic Paint Zemin Boyası kullanabilirsiniz. Evin içindeki veya dışındaki alanlarda kullanabileceği gibi yol, iş yeri, ofis gibi tüm alanlarda kullanılmaktadır. Suya ve trafiğe dayanıklı olduğu için kolay kolay sökülmez. Zemin boyası ile tüm yer döşemelerinizi boyayarak dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu