Ev Dekorasyonu

Kare Salon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Kare salon dekorasyonu ile göz alıcı alanlara sahip olabilirsiniz. İyi bir şekilde dizayn edilen kare salon bir evin odak noktası haline gelebilir.

Kare salonlar, estetik ve doğru mobilyalar ile dizayn edilmişse görsel olarak ilgi çeker. Salon dekorasyonunda önemli etkenlerden olan alanın yapısına göre belirlenen dekorasyon, alanların daha şık ve kullanışlı olmasını sağlar. Oturma grupları, yemek masası, televizyon, perde ve diğer aksesuarlar doğru bir şekilde dizayn edilerek muhteşem tasarımlara imza atılabilir. Kare salon dizaynı oluştururken duvar boyası renklerinden halıya, perdelerden tv ünitesine kadar bir çok parça uyum içerisinde çalışmalıdır. Odanın dengesini yakalayabilmek için mobilya seçiminde dikkatli olunmalıdır. Kare salonlarda tercih edilecek olan her bir parça titizlikle seçilmelidir.

kare salon dekorasyonu

Kare salonlar genellikle küçük metrekareli evlerde tercih edilir. Büyük alanlarda insanlar dekorasyon konusunda daha özgür davranabilir. Ancak küçük salonlar için uygulanacak olan her bir dizayn ince olarak düşünülmelidir. Günümüzde yapılan evlerin genellikle küçük olduğunu düşünürsek, kare salon dekorasyonu ile alanları daha kullanışlı ve şık hale dönüştürmek isteyenler oluyor. Küçük veya büyük olması hiç farketmez, bir salonun yapısı kare ise doğru ürünler kullanılarak estetik ve göz alıcı alanlar oluşturulabilir. Mobilya markaları tarafından üretilen oturma grupları, göz alıcı halılar, şık perdeler ve aksesuarlar ile estetik salon dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Örnekleri

Küçük Salonlar İçin Köşe Takımı Kullanın

en şık kare salon dekorasyonu

Kare salon dekorasyonu için en ideal mobilyalar köşe takımlarıdır. Köşe takımları özellikle de küçük alanlarda şık dizayn oluşturmada etkilidir. Salonu hem kullanışlı hemde konforlu hale getirir. Köşe takımının arkasına yemek masasını koyarak alandan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Dekorasyonunuzla uyumlu ve kullanım kolaylığı sağlayan bir köşe takımı alanlada fazlasıyla iş görecektir.

Duvar Kağıtları ile Göz Alıcı Tasarım

kare salon dekorasyon

Kare salon dekorasyonunda eğer küçük alana sahipseniz basit dokunuşlarla göz alıcı bir dizayn oluşturabilirsiniz. Duvar kağıdı kullanarak alanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Evin genel dekorasyonuyla uyumlu tasarımda ve renkte bir duvar kağıdı, benzersiz bir alan yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Avizeler ile Daha Şık Alan Oluşturun

kare salon dekoru

Kare salon dizaynı koltuk takımları, sehpa, perdeler, halı ve tv ünitesi alanı ile istenildiği gibi özelleştirilebilir. Avizelerin salon dekorasyonu için büyük katkısı vardır. Ortamı daha zarif ve havalı göstermek için tercih edeceğiniz bir avizenin önemi büyüktür. Salon avizeleri dekorasyonda başrol oynar.

Açık Renkte Duvar Boyası

kare salon dizayn

Ferah ve aydınlık bir salona sahip olmak istiyorsanız açık renk duvar boyası rengi tercih edebilirsiniz. Beyaz, bej, açık gri tonları salonlarda en çok tercih edilen renklerdendir. Bir odanın dekorasyonunun duvar boyasından başladığını unutmayın. Salon boya renkleri şık alanlara sahip olmanıza yardımcı olur.

Salon Çiçekleri

kare salon dizaynı

Kare salon dekorasyonu için büyük saksılı çiçekleri tercih edebilirsiniz. Alanda doğanın etkisini hissetmek ve estetik bir görüntü kazandırmak için çiçekler kullanılabilir. L köşe takımının etrafına koyacağınız salon çiçekleri ortamı daha havadar kılar.

Modern Salon Perdeleri

kare salon düzenü

Perdeler salon dekorasyonunda oldukça etkilidir. Dekorasyonu bir bütün olarak düşündüğümüz zaman, tercih edilecek olan perde renginin ve desenlerinin tasarım ile uyumlu olması gerekir. Çeşitli salon perdeleri ile sizde istediğiniz konforlu alanlara kavuşabilirsiniz.

Duvar Nişleri

kare salon eşya düzeni

Alçıpan ile yapılan duvar nişleri salon dekorasyonunda oldukça etkilidir. Aksesuar ve çiçekleri koyabileceğiniz bir alan oluşturan duvar nişleri özellikle de küçük salonlarda oldukça etkilidir. Sizde tarzınızı yansıtmak için farklılıklara yer açabilirsiniz.

TV Ünitesi ile Estetik Tasarım

kare salon nasıl yerleştirilir

Kare salon dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken alanların başında TV ünitesi alanı geliyor. Göz alıcı bir TV ünitesi alanı ile salonlarınızı göz alıcı hale getirebilirsiniz. Televizyon karşısına yerleştireceğiniz bir L köşe takımı ortamı daha konforlu ve kullanışlı kılacaktır.

Alçıpan TV Ünitesi ile Modern Dokunuş

kare salon planı

Kare salon eşya yerleşimi genellikle TV ünitesi karşısına oturma grubu gelecek şeklindedir. Alçıpan TV ünitesi ise alanlara estetik katacağı gibi, salon dekorasyonunu da bir üst seviyeye taşıyacaktır. Televizyon arkasına uygulanacak olan bir alçıpan panel etkileyici görüntü oluşturur.

Rahat Bir Alan Oluşturun

kare salon tasarımı

Küçük salonu dizayn ederken rahat bir alan oluşturduğunuzdan emin olun. Alanda rahat hareket edebilmeli ve rahat bir şekilde oturabilmelisiniz. Mobilyalar birbirine çok yakın olmamalı ve ortam ferah görünmelidir. Konforlu ve eğlenceli vakit geçirmek için rahat bir alana ihtiyacınız olacak.

Duvar Aksesuarları Kullanın

kare salon yerleşimi

Küçük bir salona sahipseniz duvar aksesuarları ile süslemeler yapabilirsiniz. TV ünitesinin üst bölümüne duvar rafları ekleyerek çiçekleri ve aksesuarları sergileyebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla kare salon dekorasyonu mümkündür. Göz alıcı tasarımlar için büyük salonlara ihtiyaç duyulacak diye bir şart yok.

Kare Salonda Yemek Masası

kare salonda yemek masası

Kare salonda yemek masası genellikle oturma grubunun arka bölümüne yerleştirilir. Eşya yerleşimi genellikle arka arkaya yapılır. Oturma grubunun karşısına TV ünitesi ve arkasına yemek masası gelerek yerleştirilen salonlar daha kullanışlı olur.

Tablo ile Basit Dokunuş

küçük kare salon dekorasyonu

Kare salon eğer küçük ise size küçük aksesuarlar gerek. Vazodaki küçük bir çiçek, duvardaki bir tablo veya raf dekorasyonda oldukça etkili olacaktır. Duvar rengi, mobilyalar, halı ve perde göz önünde bulundurularak tercih edilecek bir bir tablo alana estetik katar. Eşsiz dekorasyonlara imza atmak için tarzınızı yansıtan bir tablo tercih edebilirsiniz.

Salonu Bölerek Alanlara Ayırın

modern kare salon dekorasyonu

Salonu alanlara bölerek daha kullanışlı ve konforlu hale getirebilirsiniz. Oturma grubu alanı, TV ünitesi alanı ve yemek masası alanı birbirinden ayrılmalıdır. Eşya yerleşimi bu düzende yapıldığı zaman salon daha estetik ve rahat görünür. Göz alıcı bir dizayn oluşturmak ve rahat kullanım imkanı için salonu ihtiyaçlarınız doğrultusunda dizayn edebilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu