Ev Dekorasyonu

Tasarım Uzmanlarından 13 Koridor Duvar Dekorasyonu Fikri

Koridorunuzu dekore etmek için fikirler mi arıyorsunuz ? Alanınızı estetik ve işlevle geliştirmek için bu koridor duvarı dekorasyon fikirleriyle değiştirin.

Estetik bir koridorun ilk anahtarı boş duvarlardan kurtulmaktır. Evinizin diğer odalarını birbirine bağlayan koridor ister büyük ister küçük olsun, dekoratif ve hoş bir kişisel dokunuş katmanın yolları vardır. Bu alanın dekorasyonu genelde gözden kaçırılsa da, daha şık görünen bir geçiş için tüm evinizin havasını belirliyor. Şehirdeki bir apartman dairesinde ya da müstakil geniş bir yerde yaşıyor olmanızın bir önemi yok. Koridorunuzu ve giriş holünüzü tasarlamak için yapabileceğiniz birçok vardır.

Koridoru kendi avantajınıza göre şekillendirmek için çok fazla tasarım seçeneği bulunuyor. Koridor duvar çıta uygulamasından tablolara kadar, ister uzun ve dar, ister küçük ve geniş olsun, alanı en iyi şekilde dekore etmenize yarayacak fikirlere yer verdik. Tasarım uzmanlarının tercih ettiği dekorasyon sitilleri sıradan bir koridoru mükemmel hissettirmede harikalar yaratabileceğini kanıtlıyor. Modern koridor dekorasyonu oluştururken duvarları değerlendirmek için kolları sıvamaya ne dersiniz?

1. Araları İhmal Etmeyin

koridor duvar arası

Beyaz duvarlar ve konsol masa, koridorun sade ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Duvarda boşluklar bırakılarak, konsol masanın ve aynanın öne çıkması sağlanmış. Bu sayede koridor daha şık ve ferah görünüyor. Koridorunuza kişisel bir dokunuş katmak için, aksesuarları kullanmaktan korkmayın.

2. Girişe Aynalı ve Işıklı Vestiyer Yaptırın

koridor aynalı ışıklı vestiyer

Aynalı ve ışıklı vestiyer, koridorunuzu daha geniş ve ferah gösterecektir. Vestiyerde, yerden tavana kadar uzanan aynalar ve LED ışıklar kullanılarak koridor daha geniş ve aydınlık hale getirilmiştir. Vestiyerde, ayakkabılık, askılık ve çekmeceler gibi farklı bölümler ev sahiplerine depolama alanı sunar. Vestiyerin aynalarını farklı şekillerde yaptırabilirsiniz. Örneğin, yuvarlak, oval veya geometrik şekilli aynalar kullanabilirsiniz.

3. Aydınlatmayı Unutmayın

koridor duvarı aydınlatma

Duvar aydınlatması ve ayna kullanılarak alan daha aydınlık ve ferah gösterilmiştir. Duvarlarda resim ve fotoğraflar kullanılarak alan kişiselleştirilmiştir. Aydınlatma olarak LED ışıklar veya konsol üzerinde mumları tercih edebilirsiniz.

4. Depolama Çözümleri Oluşturun

koridor duvarı depolama

Kapalı dolaplar, eşyaları saklamak için en ideal çözümlerden biridir. Özellikle dar koridorlarda, ahşap renkte dolaplar alana hareketlilik katar ve depolama imkanı sunar. Dolabın arka tarafına duvar çıtası ve üzerine bir yuvarlak eklerseniz şık bir alan oluşturmuş olursunuz.

5. Renkli Tablolar Asın

koridor duvarı renkli tablolar

Koridor, beyaz badanalı duvarlara, ahşap zemine ve beyaz bir kapıya sahiptir. Renkli tablo sade ve zarif görünen koridor dekorasyonuna canlılık eklemiştir. Dekorasyonda sadelikten sıkıldıysanız birkaç tablo işinize yarayacaktır. Tablodaki çizgilerin evinizin genel dekorasyonuna etki ettiğinden emin olun.

6. Çiçekleri Konsolda Sergileyin

koridor çiçek konsol

Koridor duvar dekorasyonu için en popüler fikirlerden biri, çiçekleri konsolda sergilemektir. Bu hem şık hem de ferahlatıcı bir görünüm yaratacaktır. Konsoldun boyutu ve tarzı, koridorunuzun boyutuna ve dekorasyonuna uygun olmalıdır. Konsolunuza çiçek yerleştirirken, simetriyi göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır. Çiçekleri, konsolun her iki tarafına eşit şekilde yerleştirebilirsiniz.

7. Ahşap Detaylara Yer Verin

koridor ahşap detaylar

Ahşap, doğal ve sıcak bir malzemedir. Koridor duvarlarında ahşap detaylara yer vermek, mekana daha davetkar ve samimi bir hava katacaktır. Duvarda geometrik bir desene sahip ahşap paneller kullanılarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Kendi tarzınıza ve dekorasyonunuza uygun bir paneli Koçtaş üzerinden seçebilirsiniz.

8. Dar ve Küçük Koridora Açık Renkli Boya Uygula

koridor açık renkli duvar boyası

Dar ve küçük koridorlar, ev dekorasyonunda en zor alanlardan biridir. Bu koridorları daha geniş ve ferah göstermek için ilk adım açık renkli duvar boyası kullanmaktır. Açık renkli boyalar, dar koridorları daha geniş göstermeye yardımcı olur. Beyaz, krem, açık gri gibi nötr renkler koridorlar için idealdir. Örnekte, dar ve küçük bir koridorda açık renkli boya kullanılarak daha ferah ve aydınlık bir görünüm elde edilmiştir. Koridorda, duvarları daha geniş göstermek için ayna ve duvar rafı gibi dekoratif objeler kullanılmıştır.

9. Sade ve Zarif Dekorasyonu Deneyin

koridor sade ve zarif dekorasyon

Koridor duvarları açık gri renkte boyanmış ve duvarda bir ayna kullanılmıştır. Koridorda ayrıca bir bench ve bir saksı yer almaktadır. Bu dekorasyon, koridoru daha şık ve gösterişli hale getirmektedir. Duvar aksesuarları, koridorlara hareket katmanın harika bir yoludur. Ancak, sade ve zarif bir dekorasyon için aksesuar seçiminde dikkatli olunmalıdır.

10. Güzel Görünüm İçin Koridora Duvar Çıtası Uygulayın

koridor duvar dekorasyonu çıta

Koridor duvar dekorasyonunda kullanılabilecek birçok farklı yöntem vardır. Bunlardan biri de duvar çıtası uygulamasıdır. Duvar çıtaları, koridora farklı bir boyut ve derinlik kazandırarak daha zarif bir görünüme kavuşmasını sağlar. Koridor duvar çıtası uygulaması ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

11. Büyük Boy Ayna Kullanın

koridor büyük boy ayna

Aynalar, ışığın yansımasını sağlayarak koridorları daha aydınlık hale getirir. Farklı tarzlardaki koridorlarda kullanılabilecek büyük boy aynalar, her dekorasyona uyum sağlar. Koridorlara derinlik ve boyut kazandırmak istiyorsanız hemen girişe büyük bir ayna ekleyebilirsiniz. Bu ayna duvara veya vestiyerin üzerine asılı olabilir.

12. Hareketlilik Katın

koridor hareketlilik

Koridorlar dekorasyonunun en az önem verdiği alanlardır. Göz ardı edilen bu alanlar aslında giriş alanı olduğu için en çok önem verilmesi gereken yerdir. Sıkıcı görünen duvarlardan kurtulmak için duvar aynası, konsol, bitkiler ve tablolarla koridora hareketlilik katabilirsiniz.

Evinizin girişini yani antrenizi nasıl dekore edeceğinizi gösterdiğimiz antre dekorasyonu başlıklı konumuzu da okuyabilirsiniz.

13. Organize Olun

koridor organizer

Konsol, puf, raflar ve çekmeceler yerleştirerek koridorunuzun güzel ve düzenli görünmesini sağlayın. Unutmayın, dekorasyonda en önemli unsur düzendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu