Duvar Boyası Renkleri

Kum Beyazı Rengi Duvar Boyası Örnekleri 2024

Kum beyazı rengi ile dekorasyon nerelere yapılabilir? Filli boya kum beyazı duvar boyası ile hangi renkler uyumludur? Kum beyazı boya dekorasyon örnekleri sizlerle!

Kum beyazı rengi iç dekorasyonda duvar boyası olarak tercih edilen trend renklerden biridir. Bir evin tüm alanlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilen bu renk oturma odası, yatak odası, mutfak ve antrede harika görünür. Kullanılmış olduğu duvarlarda saf ve temiz bir görünüm yaratır. Modern ve minimalist ev dekorasyonlarında tercih edilebilir. Filli boya kum beyazı rengi bir çok renk ile uyum içerisinde çalışır. Sizler için yayınladığımız bu yazıda kum beyazı rengi ile dekorasyon örneklerine yer verdik. Hem eğleneceksiniz hemde harika fikirler edineceksiniz!

Kum Beyazı

Kum Beyazı
Kum Beyazı

Kum beyazı rengi, adından da anlaşılacağı gibi sahildeki ve kumsalda bulunan kumların huzurunu yansıtan beyaz tonlarında bir renktir. Doğada bulunan ve iç mekan tasarımlarında kullanılan çakıl taşı rengi, deniz kabuğu rengi ve kum beji rengi gibi kum rengi tonlarından oluşmaktadır. Kum tonları, zevkinize göre rahat bir dekorasyon oluşturmanıza imkan sağlar. Çok yönlü bir renk olması doylasıyla hangi odada kullanılırsa kullanılsın, kullanıldığı alana denge ve huzur sağlar. Ayrıca nötr renk tonlarından olduğu için kullanılmış olduğu alanı olduğundan daha büyük göstermek için ideal bir renk tonudur.

Filli Boya Kum Beyazı Rengi

Kum Beyazı rengi, filli boya markasının iç cephe renkleri kartelasında Beyaz renkler arasında olan açık tonlarda, kum renginde bir renktir. Bu renk genellikle kum beji rengi ile karıştırılsa da aynı renk değildir. Kum beji rengi isim olarak Marshall boya markasında geçiyor. Kum Beyazı ise Filli Boya kartelasında bulunuyor. En çok tutulan renklerden biri olan Kum Beyazı, açık tonlarda olan bir renk olduğu için kullanıldığı alanı ferah ve zarif gösterir. Sizde dekorasyonlarınızda Filli boyanın kum beyazı rengini iç cephe duvar boyası olarak kullanabilirsiniz.

Kum Beyazı Boya İle Dekorasyon

Ev dekorasyonunda kullanılan en popüler renk tonları arasında, diğer renklerle uyum içerisinde çalışan doğal renk tonları vardır. Dengeli ve rahatlatıcı bir dekorasyon oluşturmanıza yardımcı olacak olan kum beyazı rengi bu tonlardan biridir. Evinizi büyülü bir ortama, zarif ve rahatlatıcı bir alana dönüştürmek için kum beyazı rengini kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu

Kum beyazı rengi, ister ev olsun ister işyeri her türlü ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Soft renklerden olan bu renk kullanılmış olduğu duvarlarda kendini gösteren ve beğeni ile karşılanan bir renktir. Kullanıldığı ortamlarda doğal ve sıcak bir hava oluşur. Sizlerde harika tasarımlar oluşturmak için evinizin duvarlarında kum beyazı boya rengini kullanabilirsiniz.

Salon

Modern dekorasyonda kullanılan açık soft renkler trend haline gelmiş durumdadır. Sizlerde modern bir dekorasyon oluşturmak için salon dekorasyonuna büyük önem vermelisiniz. Salon dekorasyonunda kullanacağınız duvar boyası rengi dekorasyonun en önemli parçasıdır. Kum beyazı renginden faydalanarak ortama sıcak bir hava katabilir, evinizin ferahlığını yansıtabilirsiniz.

Yatak Odası

Yatak odası dekorasyonu yaparken, sakin ve dinlendirici bir alan oluşturulması için dikkat edilmelidir. Son zamanlarda toprak tonları yatak odalarında popülerdir. Eğer sizde yatak odalarında toprak tonlarında bir renk kullanmak istiyorsanız Kum beyazı rengi denenebilecek renklerin başında geliyor. Diğer renklerle uyumlu olacağı için sizi hiç yormayacak.

Mutfak

Mutfak dekorasyonu yaparken, kullanacağınız alanın daha aydılık görünmesini istiyorsanız duvar boyası olarak açık renklerden faydalanmalısınız. Kum beyazı, ortamı aydınlık gösteren renklerdendir. Mutfakta daha ferah vakit geçirmek için ideal bir renktir.

Kum Beyazı ile Boyanmış Evler

Kum beyazı rengi duvar boyası ile boyanan evler daha ferah ve aydınlık görünüyor. Eğer evinizde açık bir renk duvar boyası kullanacaksanız Filli boya satışı yapan bayilere giderek kartela üzerinden boya rengini inceleyebilirsiniz.

filli boya kum beyazı
kum beyazı boya
kum beyazı duvar boyası
kum beyazı filli boya

Resimlerde görünen duvar boyası rengi kullanılan cihaz ve ortamdaki ışığa göre farklılık gösterebileceği için karar vermek için Filli boya satış bayilerinden rengi incelemenizi öneriyoruz.

Kum Beyazı Rengi Yorumları

Kum beyazı ile evini boyayanlar veya boya ustaları tarafından yapılan yorumlar genellikle olumlu yöndedir. Gerçi beyaz tonlarını kim sevmez ki? Sizce de öyle değil mi? İşte bir kaç kişi tarafından yapılan kum beyazı yorumları:

  • B*** – Boya rengi her Evin eşyalarına göre değişiklik gösterir uzaktan o renk güzel bu renk güzel demek sağlıklı olmaz.
  • Ba*** – Ben son 4 ayda müşteriye tavsiye ettiğim tek renk ve boyadığım dairelerin hepsindede kulandım.
  • S** D** – Kum tonları son zamanlarda daha çok tercih ediliyor.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu