Ev Dekorasyonu

Merdiven Altı Dolap Modelleri ile Dekorasyon 2024

Merdiven altı dolap modelleri merdiven altı boşluğu kullanışlı kılmanın en iyi yoludur. Merdiven altını depolama alanı olarak kullanmak için harika fikirler.

Merdiven altı dolap, alandaki boşluğu değerlendirerek depolama alanı elde etmenin harika bir yoludur. Küçük evlerde alanlardaki her boşluk son derecede önemlidir ve bu nedenle merdiven altındaki boşlu daha fazla depolama alanı için fırsat sunar. Evinizdeki eşyaları depolamak için ek bir yer arıyorsanız bu alan kesinlikle merdiven altındaki boşluk olmalı. Sürgülü, kapaklı ve aynalı gibi çeşitli modeller ile yapılan merdiven altı dolap modelleri, raflar ve çekmeceler en iyi saklama olanı oluşturulan mobilyalardır.

merdiven altı dolaplar

Dubleks ev merdivenlerinin altı boş kalır, bu alanı değerlendirmek için en uygun olan şey dolap yaptırmaktır. Gömme dolap, vestiyer, ayakkabılık ve çekmeceler yapılarak alandan en iyi şekilde faydalanılır. Bir çok dubleks evde döner merdiven kullanılmaktadır. Merdivenin tasarımına etki etmeden altına saklama alanı oluşturmak için dolap yapılır. Yapılan dolaplar elbise, ayakkabı, yatak ve yorgan gibi bir çok eşyanın depolanması için olanak sağlar.

Merdiven altı dolap dediğimiz zaman, tasarım ve tarz olarak farklı modellerle karşılaşırız. Merdiven basamaklarının altında çekmeceler veya dolaplar göze çarpar. Alandan tasarruf etmek ve en iyi şekilde değerlendirmenin yolu olan merdiven altı dolaplar ev sahibine büyük ölçüde bir saklama alanı oluşturur. Sürgülü, kapılı ve aynalı modeller alanlarınızda hem depolama alanı oluşturacak hemde dekorasyona katkı sunacak. Bugün sizler için hazırladığımız liste merdiven altına yapabileceğiniz dolap konusunda fikir verecek.

Yerden Tasarruf Sağlayacak Merdiven Altı Dolap Modelleri

Merdiven altındaki boşluk alanları yerden tasarruf etmek için dolap, raf, çekmece ve koltuk takımı kullanılabilir. Basamakların altındaki boşluk alana yapılacak olan dolap ev sahibine saklama alanı için alan sağlar. Elbise, ayakkabı, yatak ve yorgan gibi bir çok eşyanın bu alanlarda saklanması için dolaplar harika bir fikirdir. Merdiven altı dolap tasarım tasarımları kendi eviniz için fikir almanıza yardımcı olacak.

Merdiven Altı Dolaplar Büyük Saklama Alanı Sağlar

merdiven altı dolap

Merdivenlerin altına gizlenmiş bir dolap hem göze hoş görünür hemde ev sahiplerine büyük bir depolama alanı sunar. Yerden tasarruf etmek için tercih edilen dolaplar elbise, ayakkabı, yorgan, yastık koymak için uygun bir alan yaratır. Özellikle de küçük alanlarda tercih edilen dolaplar ev sahibine depolama alını olarak büyük bir avantaj sağlar. Ahşap merdiven renklerine uygun bir renk ile oluşturulan dolap şık tasarımı ile dekorasyona da katkıda bulunur.

Merdiven Altına Kitaplık Yapılabilir

merdiven altı kitaplık

Merdiven altına yapılacak olan raflar kitaplık olarak kullanılabileceği gibi resimlerin ve süs eşyalarının sergileneceği alana dönüşebilir. Ayrıca bir oturma alanı ve altına çekmeceler yapılarak hem kitap okuma alanı hemde depolama alanı oluşturulur. Merdiven altındaki boşluğu değerlendirerek evin bir alanı gibi görebilirsiniz. Bu alandan en üst düzeyde faydalanabilmek için ihtiyaçlarınız ve tarzınız önemlidir. Alana ayakkabılık mı gelecek yoksa oturma alanı mı oluşturulacak buna karar vermelisiniz.

Merdiven Altı Kitap Okuma Köşesine Dönüşüyor

merdiven altı koltuk

Genellikle merdiven alt boşluğu dubleks evlerde görülür. Küçük olan evlerde bu alanı değerlendirmek süper bir fikirdir. Oturma alanı veya elbise dolabı olarak bu alana farklı mobilyalardan üretilen ürünler yerleştirilebilir.

Merdiven Altındaki Boşluğa Yüklük Yapılabilir

merdiven altı yüklük

Merdiven altı dolap modelleri farklı renk ve tasarımdaki mobilyalarla yapılabilir. Dolap depolama alanı sunduğu gibi ev dekorasyonunun geneline de etki eder. Gömme dolap modelleri genellikle merdiven altındaki alanlar için düşünülmektedir. Ayrıca yüklük olarak da kullanılan bu alanlara yatak ve yorganlar rahatlıkla yerleştirilebilir. Eşyalarınızı yerleştirmek için bir alan arıyorsanız burası kesinlikle merdiven altındaki boşluk olmalıdır.

Merdiven Altı Dekorasyonu ile Alanlar Göz Alıcı Görünür

merdiven altı dekorasyonu

Merdiven altı dekorasyonu yapılarak alan daha şık hale getirilebilir. Alt tarafa yapılan çekmeceler ve üstüne atılan sünger ile alan adeta bir yaşam alanına dönüşebilir. Çekmeceler depolama alanı olarak kullanılırken üst taraf ev sahibine oturma imkanı sunar. Küçük alanları değerlendirmek istiyorsanız ilk olarak merdiven altındaki boşluktan başlayabilirsiniz.

Dubleks Merdiven Altı Depolama Alanına Dönüştürülebilir

dubleks merdiven altı dolap

Dubleks evlerin merdiven altında geniş bir boşluk kalır. Bu boşluklara dolaplar eklendiği zaman alandan tasarruf edilmiş olur ve ev sahibine saklama alanı sunar. Bu alanda ayakkabılık, kitaplık, yüklük ve elbise dolabı için yer ayrılır. Merdiven altı dolap modelleri alanın büyüklüğü, ev sahibinin tarzı ve ihtiyaca yönelik olarak mobilyacılar tarafından tasarlanabilmektedir.

Dubleks ev içi merdiven modelleri altı genellikle boş alanlardır. Bu alanlara uygulanacak olan bir dolap ev sahibi için oldukça kullanışlı olur.

Merdiven Altı Ayakkabılık

merdiven altı ayakkabılık

Merdiven altındaki boşluğa yapılacak olan bir dolap ayakkabılık görevi görebilir. Eğer evin girişince bir merdiven boşluğu varsa bu alana bir dolap yaptırarak ayakkabılarınızı koyabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Evinizdeki alanı en üst düzeye çıkarmak için, merdiven altı dolap modellerinden fikir alarak yer tasarrufundan faydalanabilirsiniz. Merdiven altına yapılacak olan bir ayakkabılık mantıklı bir seçim olabilir. 

Merdiven Altı Çekmeceleri Saklama Alanı Sunar

merdiven altı çekmece

Merdiven altına oluşturulacak olan çekmeceler eşyaları saklamak için mükemmel bir seçimdir. Çekmecelerin içerisine kullanmadığınız ve saklamanız gereken eşyaları koyabilirsiniz. Dağınıklığı gidermek için alandan yer tasarruf ederek eşyalarınızı depolayabilirsiniz. Mobilyacılar alanın büyüklüğüne ve isteğinize göre bir tasarım çizerek merdiven altını değerlendirmeniz için bir dolap yapacaktır.

Kiler Olarak Değerlendirebilirsiniz

merdiven altı kiler

Merdiven altı kiler ile yiyecek, içecek ve diğer malzemelerin saklandığı bir alan oluşturabilirsiniz. Çekmeceler, raflar ve dolap malzemelerinizi koyacağınız bir alan oluşturacaktır. Dolap içerisindeki çekmece ve rafları ihtiyacınıza göre tasarlayarak merdiven boşluğu için bir dolap yaptırabilirsiniz. Dubleks ev merdiveninin altı boşsa bu alanı mutlaka değerlendirmelisiniz.

Gömme Dolap Merdiven Altında Çok Şık

merdiven altı gömme dolap

Merdiven altına uygulanacak olan bir gömme dolap hep yer kaplamayacak hemde malzemelerinizi koyabilmeniz için bir alan yaratacaktır. Merdiven aldındaki boşluğu değerlendirmenin en iyi yolu gömme dolaptır. Hem kullanışlılık hem de dekorasyon amacıyla merdiven altı boşluğu ekstra depolama alanına çevirebilirsiniz. Dolap rengini evin genel dekorasyonu ile uygun renklerde seçerek tasarıma katkı sunmasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap Merdivenlerle Uyum İçerisinde Çalışır

ahşap merdiven altı dolap

Evin girişinde olan merdivenlerin altı boşsa bu alanda ihtiyaca göre bir dolap oluşturmak mükemmel bir fikirdir. Daha fazla malzeme sığdırmak için tercih edilen merdiven altı boşluk ile yerden tasarruf edebilirsiniz. Ahşap merdivenlerin altına yapılacak olan çekmeceler oldukça kullanışlıdır. Her türlü malzeme ve eşyanın saklanmasına olanak sağlar.

Yerden Tasarruf Sağlar

merdiven altı depolama

Merdiven altı depolama alanı dolaplarla oluşturulmaktadır. Bu alanın boş kalması yerine dolapa yapılarak istenilen eşyaları yerleştirmek için müthiş bir alan oluşturulabilir. Evinizde boşa harcanan alanı değerlendirmek için ilk olarak merdiven altı boşluktan yararlanabilirsiniz. Merdiven altı dolap kolay erişilebilir bir alan, depolama için bir çekmece ve evin dekorasyonunu etkileyen bir görüntü sağlar.

Merdiven Altı Dolap Fikirleri

Merdiven altına mobilyacıdan yaptıracağınız bir dolap ile müthiş bi depolama alanına sahip olabilirsiniz. İsteklerinize ve tarzınıza göre dolap çekmece ve raflarını tasarlayarak kullanılabilir bir alan yaratabilirsiniz. Dolap eşyalarınızı saklayabilmeniz için bir alan sunacağı gibi merdiven altı dekorasyona oldukça etkili olacaktır. Yüklük, kiler, ayakkabılık ve vestiyer olarak alan oluşturmanıza imkan sunar. Merdiven altı dolap modelleri ile alandan en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak fikirler alabilirsiniz.

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Genellikle merdivenlerin altında boşluk bulunduğu durumlarda, bu alanı verimli bir şekilde kullanmak ve depolama alanı oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ben kullanıyorum harika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu