Evler

Modern Lüks Dubleks Ev Modelleri 2024

Modern ve lüks görünüme sahip dubleks ev modelleri ile fikir sahibi olabilirsiniz. Dubleks ev projeleri ve planları ev hayaliniz için ilham kaynağınız olacak.

Dubleks evler, iki katlı konutlardır. Genellikle tek bir mutfakları vardır ancak bazı tasarımlarda birden fazla mutfak bulunabilir. Dubleks evler, aile bireylerine özel ve bağımsız alanlar sunan bir projeye sahip olabilirler. İç tasarımı rahat ve kullanışlı olan bu evlerde katlar, iç merdivenlerle birbirine bağlanır.

beton dubleks ev

Dubleks ev yapmak istiyorsanız aşağıdaki konular dikkatinizi çekebilir:

Dubleks Ev Modelleri

Bir ev sahibi olmak hayattaki en güzel duygulardandır. Eğer bu ev şık, rahat ve ferah bir ev ise eşi ve benzeri yoktur. İşte bu tamda dubleks evleri akıllara getiriyor. Geniş alanları ile bir evde olması gereken her şeyi barıdınran ve içeriden bir merdiven ile alt ve üst katı birbirine bağlayan dubleks ev herkesin hayalidir. Dubleks ev modelleri ile hayalinizdeki ev için harika fikirler edinebilirsiniz. Dubleks evler sizin ilham kaynağınız olacak ve kendinize düşündüğünüz ev için harika bilgiler verecek.

2 katlı dubleks ev

Dubleks bir evin göz kamaştırıcı, şık ve modern bir tasarımda olmasını istiyorsanız aydınlatmaya önem vermelisiniz. Aydınlatma gece dubleks evin görüntü kalitesini arttırır. Büyüleyici ve lüks görünüme sahip olmak için aydınlatma seçimini iyi yapmalısınız. Dubleks evlerin en büyük avantajı, evin iki kata yayılmasıdır. Zemin katta genellikle oturma odası ve salon, üst katta ise yatak odaları bulunur.

betonarme dubleks ev

Betonarme dubleks ev inşa etmek her ne kadar maliyetli olsa da, karşılığındaki sonuca değiyor. Kullanmak için bir çok alanın olduğu bu evlerin dekorasyonu da bir hayli zordur.

dubleks daire

Dubleks dairelerde son zamanlarda genellikle arabalar için otoparklar yapılıyor. Arabayı dış etkenlerden korumak için evin hemen yanına bir otopark inşa ediliyor.

dubleks ev modeli

Dubleks ev modeli tasarımları genellikle bahçesi olan kişiler tarafından tercih edilir. Böylelikle evler harika bir manzara içerisine yapılır. Ayrıca sebze ve meyve ağaçları ekmek isteyenler evin etrafını değerlendirmektedir.

dubleks ev örneği

Dubleks ev örneğinde görüldüğü gibi evin etrafındaki ağaçlar ve çiçeklerin oluşturduğu hava harika görünüyor. Hem veranda da hem de bahçede otururken içiniz açılacak.

dubleks ev

Bir dubleks ev yapılacağı zaman en çok dikkat edilmesi gereken şeylerin başında iç mimari ve dış mimari geliyor. Harcanacak olan paranın doğru yönde değerlendirilmesi için bir mimardan yadım alınabilir.

dubleks evler

Dubleks evler genellikle önünde veya yanında havuz olan evlerdir. İnsanlar dubleks evleri rahat edebilecekleri bir alan olarak gördükleri için, alanları adeta bir tatil kentine çeviriyor.

dubleks daire

Dubleks ev modellerine baktığımız zaman en çok ilgi gören ve beğenilenler bahçeli ve havuzlu olan modellerdir.

dublex ev resmi

Dubleks ev modellerine baktığımız zaman, iki kat üzerine inşa edilmiş ortak bir mutfak ve salona sahip olan evler karşımıza çıkıyor.

dublex ev

Dubleks evler genellikle villa benzeri bir hava oluşturur. Aslında dubleks ev modellerine baktığımızda villadan farkı yok diyebiliriz.

iki katlı dubleks ev modeli

Bir dubleks ev iki aileyi bile barındırabilir. Çünkü evde bulunan iki kat birbirinden bağımsızdır. Bu evleri bağlayanlar aşağıdan yukarı çıkan merdivenlerdir. İki katlı oldukları için genellikle yukarıya çıkış içeridendir.

küçük dubleks ev modelleri

Küçük dubleks ev modelleri ikinci kat eklendiği zaman daha büyük hale geliyor. Böylelikle kullanım alanları da artmış oluyor.

küçük dubleks ev

Eğer bir dubleks ev yapmak istiyorsanız bol bol görsellere bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Görmüş olupda yapmak istediğiniz tasarımları not almayı ise unutmamalısınız.

lüks dublex ev

Dubleks ev modellerine baktığımız zaman genellikle modern ve lüks modellerle karşılaşıyoruz. Artık insanlar rahatlarına daha düşkün oldukları için her şeyi düşünerek bir ev planlaması yapıyorlar.

modern dubleks ev modeli

Dubleks ev modelleri ile yapmak istediğiniz ev için ilham alabilirsiniz. Önünde bir oturma alanı, etrafında çiçeklerle dolu bir bahçesi olan evi herkes ister değil mi?

modern dublex modeli

Modern dubleks evlere baktığımızda genellikle sade tasarımlar ön plana çıkıyor. İki renkten oluşan dekorasyonlar oldukça ilgi görüyor.

müstakil dubleks ev modeli

Havuzlu dubleks ev modelleri biraz masraflı olsa da, ev yaptırmak isteyenlerin hayali haline geliyor. Bir dubleks ev olacaksa önünde bir havuz süper gider değil mi?

örnek dubleks

Dubleks ev yaptırmaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak görseller ile fikir alın. Almış olduğunuz fikirleri unutmamak için not alın ve ardından bir iç mimar ile görüşerek isteklerinizi iletebilirsiniz.

yeni dubleks ev modeli

Her ne kadar binlerce dubleks ev modelleri bulunsa da en önemli olan şey sizin ihtiyaçlarınızdır. Görsellik ve estetik kadar sizin isteklerinize yanıt verecek olan bir inşa etmelisiniz.

Dubleks Ev İçi Modelleri

Dubleks ev içi dekorasyonu ile evler daha şık hale getiriliyor. Dubleks ev içi tasarımı tamamen alanınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Aşağıda ev içi dekorasyonunda size yardımcı olacak resimler var.

dubleks ev içi dekorasyonu

Bu çağdaş dubleks dairenin tasarımı soğuk renkler, zarafet ve incelik yayan lüks bir malzeme paleti etrafında toplanmıştır.

dubleks ev içi modeli

Tüm tasarım öğeleri tesadüfen mekana düşüyor ve renklerin odaya girişi mekanın havasını mükemmel bir şekilde dengeliyor.

dubleks ev içi modelleri

Alanda bulunan tüm eşyalar ve mobilyalar bir uyum içerisinde çalışarak dubleks ev tasarımını tamamlıyor.

dubleks ev içi

Tasarıma bir bütünlük kazandırmak için eklenen ilginç unsurların ipuçlarıyla şık, çağdaş bir oturma odası tasarımına bakış.

dublex ev içi

Dubleks ev içi dekorasyonda renklerin uyumu ve zerafeti. Evin duvar boyasından tutun yatak örtüsü rengine kadar hepsi ince düşünülerek tasarlanmış.

Dubleks Ev Planları

Dubleks ev planları ile yapacağınız ev hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ne kadar plana göz atarsanız aklınızda o kadar fikir oluşur. Aşağıda ilham alabileceğiniz bir kaç dubleks ev projesi yer alıyor.

4+1

4+1, 179 metrekaredir. Sade ve minimalist çizgilerde tasarlanan villa dış cephe renk seçimi ile oldukça dikkat çekmektedir.

dubleks ev proje
dubleks ev proje
dubleks ev proje

4+1 ve 196 metrekare

Dubleks ev projesi iki katlı, 4+1 ve 196 metrekaredir. Proje, 554 metrekarelik bir arsaya tasarlanmıştır. Modern ve endüstriyel etkiler barındıran proje hayvan dostu olmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

dubleks ev projeleri
dubleks ev projeleri
dubleks ev projeleri

4+1 ve 322 metrekare

Proje üç katlı, 4+1 ve 322 metrekaredir. Yeni tasarımda, müşterinin birebir istekleri doğrultusunda projede giydirme cephe tasarlandı. Galeri boşluğu, eğlence ve sinema odası ile oldukça keyifli ve işlevsel bir planlama yapıldı. Ahşap detaylara ve sıcak tonlara yer verilmiştir.

dubleks ev projesi
dubleks ev projesi
dubleks ev projesi
dubleks ev projesi

2 Katlı Dubleks Ev Projeleri

2 katlı dubleks ev projeleri betonarme, çelik ve prefabrik yapılabiliyor. Bahçenize bir dubleks ev yapmak istiyorsanız ilk önce evi hangi yapı malzemesinden yapacağınıza karar vermelisiniz. Ardından kaç metrekare, kaç kat ve mimarı yapısı gelir. Dubleks ev projeleri ile kafanızda bir fikir oluşacaktır.

 3+1 199 metrekare

dubleks ev planları
dubleks ev planları
dubleks ev planları

5+1 213 metrekare

Havuzu, taş duvar detayları ve şöminesi ile çok beğeneceğiniz modern villa projesi sizlerle

betonarme dubleks ev planları
betonarme dubleks ev planları

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu