Mutfak Dekorasyonu

En Dikkat Çekici ve Güzel Mutfak Dolabı Renkleri 2023

Dolaplarınız için mükemmel ve popüler olan, trend mutfak dolabı renkleri ile mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Mutfak dolaplarını kolay ve uygun fiyata yenilemenin yolu bir kat boyadır. İster çağdaş bir görünüm istersenizde göze çarpan tonlarla mutfak dolaplarınızı boyayarak yenileyebilirsiniz. Popüler mutfak dolabı renkleri ile kendi mutfağınızı yenilemek için harika fikirler edinebilirsiniz. Renk seçiminin ardından mutfak dolabı boyama işlemini öğrenerek hemen dolaplarınızı yenilemeye koyulabilirsiniz.

Mutfak dolabını boyayacaksanız rengi seçmek zorlu bir süreç olabilir. Tüm aile bireylerinin kullanmış olduğu alan olduğu için, yeniden tasarlama süreci kafa karışıklığı oluşturabilir. Mutfak dekorasyon fikirleri içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de mutfak dolabının rengidir. Yayınlamış olduğumuz mutfak dolabı renkleri görsellerini inceledikten sonra aklınızda mutlaka bir fikir oluşacak.

Mutfak Dolabı Renkleri 2023

Modern görünen ve kullanışlı mutfak dolapları için rengin önemi çoktur. Mutfağınızı yenilemeye ilk olarak dolaplardan başlayabilirsiniz. Satın alacağınız bir mobilya boyası ile mutfak dekorasyonunu yenilemeye dolaptan başlayabilirsiniz. Eğer mutfağınızı yenilerken dolabı hangi renge boyayacağınıza karar veremediyseniz bu yazı sizin için!

Hoşunuza gidecek bir mutfak tasarımı oluşturmak için, mutfak dolabı renkleri bulabileceğiniz bir liste hazırladık. Bu listede farklı tonlarda mutfak dolapları bulunuyor.

En çok tutulan mutfak dolabı renkleri:

  • Beyaz
  • Bej
  • Gri
  • Yeşil Tonları
  • Antrasit Gri
  • Mavi Tonları
  • Krem
  • Sarı

Ahşap ve Beyaz Mutfak Dolapları

Ahşap ve beyaz mutfak dolabı renkleri
Mutfak Dolabı Renkleri

İki farklı tonlardan görüntü, mutfak dolapları için popüler bir tercihtir. Üst tarafta tercih edilen ahşap, alt bölümde ise kullanılan beyaz renk mutfak dolabına zamansız bir çekicilik sunuyor. Beyaz ve ahşabın buluştuğu çok keyifli bir mutfak olmuş.

Beyaz Dolap Renkleri

beyaz dolap renkleri

Beyaz mutfak dolabı renkleri canlı ve klasik bir görünüm oluşturur. Beyaz mutfaklar her zaman için kalıcı bir tarza sahiptir. Beyaz renk mutfak dolapları, son bir kaç yıldır popülerliğini koruyor. Beyaz renk tonları, sıcak ve soğuk arasındaki dengeyi sağlar. Çağdaş ve modern bir görüntü oluşturmak için mutfağınızda beyaz renk dolapları tercih edebilirsiniz.

Su Mavisi

su mavisi mutfak dolabı

Modaya uygun bir mutfak tasarlamak mı istiyorsunuz? Mutfağınızda canlı renklere yer vermek isterseniz kesinlikle kullanmanız gereken renk su mavisi. Açık mavi rengi olarak onlarca ton bulunuyor. Bu tonlardan birini mutfak dolabınıza uygulayarak çağdaş bir mutfak tasarlayabilirsiniz.

Gri ve Beyaz Mutfak Dolabı Renkleri

Gri ve Beyaz Mutfak Dolabı Renkleri

Bir çok ev sahibi mutfak dolabı renkleri olarak iki farklı tonda dolapları tercih ediyor. Mutfak dolabının alt ve üst kısımlarının iki farklı renge sahip olması mutfağın daha çok göze çarpması anlamına gelir. Gri ve beyaz boya ile tasarlanmış olan mutfak dolabı rahat ve konforlu bir mutfak atmosferi yaratır. Gri renk, özellikle bol miktarda güneş ışığı alan mutfaklarda güzel bir uyum sağlar.

Doğadan İlham Alan Yeşil Mutfak Dolabı

yeşil tonlarda mutfak dolabı

Yeşil renk son yıllarda herkesin merak ettiği ve olmazsa olmaz renk trendlerinden biridir. Özellikle de mutfaklarda popüler olmaya başladı. Doğada sürekli karşılaşmış olduğumuz yeşili mutfağınızda görmeye ne dersiniz? Mutfak dolabı renkleri olarak karşımıza yeşil tonları pek fazla çıkmaya başlamış durumda.

Antrasit Gri

antrasit gri mutfak dolabı rengi

Antrasit gri hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Mutfağınız yeterince güneş ışığından yararlanıyorsa, antrasit gri tonlarda mutfak dolapları tercih edebiliriniz. Mutfaklarda artık popüler renkler arasında antrasit gri rengi de bulunuyor.

Taze ve Farklı Bir Görünüm İçin Sarı

sarı mutfak dolabı renkleri

Sarı renk taze ve farklı bir mutfak için ideal bir renktir. Sarı mutfaklara neşe ve sıcaklık katarak, diğer eşyalarla güzel bir şekilde eşleşiyor. En çok tercih edilen mutfak dolabı modelleri artık renkli oluyor. Beyaz ve krem renkleri görmekten sıkılanlar artık daha renkli mutfak istiyor. Bizim size önerimiz sarı rengini bir düşünün deriz.

Koyu Renkleri Tercih Etmekten Korkmayın

yeşil mutfak dolabı renkleri

Mutfağınızda koyu renkleri kullanmaktan korkmayın. Bu hususta dikkat etmeniz gereken tek şey mutfağınızın ne kadar ışık aldığıdır. Eğer mutfağınızın pencereleri büyük ve güneş ışığı tam anlamıyla alanı aydınlatıyorsa tüm koyu renkleri kullanabilirsiniz.

Zengin Bej Tonları

bej mutfak dolabı renkleri

Bej tonlarını artık gündelik hayatımızda her yerde görüyoruz. Oturma odası, yatak odası ve mutfaklar… Mutfak dolabı renkleri arasında bej rengini araştıranların sayısı az değil. Ev sahipleri mutfaklarında doğallığı yansıtmak için bej rengi mutfak dolaplarını tercih ediyor.

Mutfaklar Lacivert Dolaplar ile Daha Rahat

Lacivert mutfak dolabı

Bu yıl mutfak dolabı renklerinden popüler olan bir diğer renk ise laciverttir. Mutfağı daha rahat ve samimi hissettiren cesur bir renktir. Mutfağınızı daha bir modern ve zarif görüntüye kavuşturmak istiyorsanız mutfak dolabı renkleri olarak lacivert rengini tercih edebilirsiniz.

Açık Gri Mutfak Dolabı ile Mutfaklar Daha Havadar

açık gri mutfak dolabı

Açık gri renkte mutfak dolapları mutfaklar için popüler bir seçimdir. Mutfağı daha havadar ve aydınlık hissettirip, diğer eşyalarınızla da rahatlıkla eşleşebilir. Çok yönlü bir seçim olduğu için rahatlıkla mutfak dekorasyonunuzu bu yönde tamamlayabilirsiniz.

Saf Beyaz Mutfak Dolabı Renkleri

saf beyaz mutfak dolabı renkleri

Saf beyaz mutfak dolabı renkleri her zaman için güvenli bir seçimdir. Kim ne derse desin beyaz renk asla modası geçmeyen bir renktir. Her mutfakta harika görünür ve herşeyle rahatlıkla eşleştirilebilir. Beyaz dolap kullanmanın en kötü yanı ise erken kirlenmesi ve üzerinde leke kalmasıdır.

Büyüleyici Renk Mavi!

büyüleyici renk mavi

Mutfağım daha canlı görünsün istiyorsanız iki renkli mutfak dolapları kullanabilirsiniz. Beyaz harika bir renktir, ancak kir ve leke tuttuğundan dolayı kadınları oldukça yorar. Mutfak dolabınızda beyaz rengi kullanmak istiyorsanız üst alanda beyaz alt alanda ise görselde olduğu gibi mavi renk tercih edebilirsiniz.

Su Yeşili

su yeşili mutfak dolabı renkleri

Yeşil renk mutfak dekorasyonuna mükemmel bir uyum sağlarken, elde etmeyi istediğiniz görüntüye uyacak bir çok farklı tonlara sahiptir. Su yeşili renginden adaçayı yeşiline kadar bir çok renk tonu bulunuyor.

Cesur Renk Yeşil Tonları

su yeşili mutfak dekorasyonu

Açık yeşil renkler hem taze hemde neşeli hissettiren hafif renklerdir. Tazeliği simgeleyen yeşil renk kullanıldığı mekanda hiç yabancılık çekmez. En çok beğenilen mutfak dolabı modellerini incelediğimiz zaman açık yeşil tonlarda olan mutfak dolaplarının çok fazla beğenildiğini gördük.

Modern Mutfaklarda Ahşap Rengin Dirilişi!

ahşap mutfak dolabı renkleri

Evinizde en çok vakit geçirmiş olduğunuz alanda, huzurlu bir alan yaratmak için ahşap renklerinde boyalar kesinlikle mükemmel bir seçimdir. Ahşap renk dolapları daha modern ve şık gösterir. Ahşabın güzelliğini hiç birimiz inkar edemeyiz. Doğal ahşap her ne kadar popüler bir seçim olmasada mobilya boyası ile mutfak dolaplarına görüntü verebilirsiniz.

Kırmızının Gücü!

kırmızı tonlarda mutfak dolabı renkli

Kırmızı renk mutfak dolapları, sınırları ortadan kaldırarak mutfağınızın en gözde alanı haline gelebilir. Kırmızı dolaplarla hazırlanmış mutfak tasarımı şaşırtıcı bir görünüm oluşturur. Kırmızı mutfak dolabı ile zerafetten siz de yararlanın. Görseldeki örneğe bakın ve kırmızı tonlarda mutfak tasarımı oluşturmaktan korkmayın!

Açık Yeşiller

su yeşili mutfak dolabı rengi

Bir çok kişi yeşil mutfak dolapları kelimelerini duyduğu zaman, odanın monotonluğu akıllarına gelir. Ancak yeşil rengin bir çok tonu vardır. Açık yeşil tonlarında olan adaçayı ve su yeşili gibi renkler mutfaklara çok yakışıyor. Daha sıcak görünümde bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız açık renk yeşiller alanınızın aydınlık ve ferah olmasına yardımcı olur.

Açık Gri Renklerden Korkmayın

gri mutfak dolabı renkleri

Açık gri mutfak dolabı renklerini kullanmaktan hiç korkmayın. Eğer mutfağınızın doğal ışığı konusunda sıkıntı yaşamıyorsanız koyu gri renkler bile mutfakta harika görünür. Gri rengin sıkıcı olduğunu düşünenler için görselde rengin uyumu görülüyor. Bence bu yeterince karar vermenize yardımcı olacak.

İki Renkli Mutfak Dolapları

iki renkli mutfak dolapları

İki renkli mutfak dolaplarını son zamanlarda özellikle de lüks evlerde görmeye başladık. Beyaz renk mutfak dolapları çok fazla kirlenerek leke tuttuğu için alt tarafta koyu renkler üst tarafta ise açık renkler tercih ediliyor.

Yeşil ile Klasik Görünüm

yeşil renk mutfak dolabı

Mutfaklar için yeşil dolap renkleri bu günlerde daha popüler. Modası hiç geçmeyen renklerin başında gelen yeşil doğanın ihtişamını evinize taşıyor. Yıllardır bayanların radarında olan yeşil tonları mutfak tasarımda ilk sıralarda.

Beyaz ve Açık Mavinin Uyumu

beyaz ve açık mavi mutfak dolabı

Beyaz ile uyum sağlamayan renk yok. Her renk beyaz ile uyum içerisinde çalışarak cağdaş bir görüntü oluşturur. Alt taraflarda mavi tonları üst taraflarda ise beyaz renk kullanılarak boyanan mutfak dolapları mutfağınızı çok yönlü bir renk yapar.

Krem Rengi

krem rengi mutfak dolabı

Ev dekorasyonu konusunda sıklıkla kullanılan renklerden olan krem rengi ile mutfak dolapları daha keskin görünür. Yumuşak bir krem rengi, alana sıcaklık verir. En çok vakit harcanan alanlardan olan mutfakta huzurlu çalışmayı sağlar.

Sihirli Gri

en çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri

Mutfak dolabı renkleri konusunda tercihinizi yapamıyorsanız kesinlikle bizim tavsiyemiz gri tonlarıdır. Alışılmışın dışında bir mutfak dekorasyonu istiyorsanız griyi tercih edin. Her geçen gün gri renk tonunun hayatımızdaki yerinin arttığını unutmayın.

Beyaz ve Mavi

beyaz ve mavi tonlarda mutfak dolabı renkleri

Beyaz ve mavinin uyumu her şeyde olduğu gibi mutfak dolaplarında da harika. Üst alanlarda beyaz kullanılmasının nedeni mutfağın çabuk kirlenmemesi ve lekelerin göze çarpmamasıdır.

Mutfak dolabı renkleri arasından dekorasyonunuzla uyumlu olan bir rengi tercih etmelisiniz. Küçük bir alana sahipseniz açık renkler ideal olacaktır. Açık renkler her zaman için alanı daha büyük ve ferah gösterir. Ülkemizde de genellikle açık renkler tercih edildiği için mutfak dolabındada bu yönde karar verebilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda popüler hale gelen gri renk tonlarında bir mutfak dolabı dekorasyonunuzu estetik bir boyuta taşımanıza yardımcı olacaktır.

Mutfak alanının büyüklüğü, mobilyalar ve tarzınızı göz önünde bulundurarak mutfak dolabı rengine karar verebilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda oldukça etkili olan mobilyaların başında gelen mutfak dolabı, tasarımı ile birlikte rengi ile de ön plana çıkacaktır.

Mutfak Dolabı Renkleri Kataloğu

blank

Mutfak dolabı renkleri kataloğunda bej tonlarından beyaz tonlarına, yeşil tonlarından mavi tonlarına kadar onlarca çeşit renk bulunuyor. Siz yeterki boyayacağınız renge karar verin. Mobilya boyaları ile mutfağınızın görünümünü bambaşka yapmaya ne dersiniz?

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu