Balkon-Bahçe

Teras Dekorasyonu Fikirleri 30+ Yeni Tasarım

Teras dekorasyonu fikirleri ile alanlarınız için süsleme, tasarım ve dizayn hakkında fikir alabilirsiniz. Teras açık havada eğlenmenize olanak sağlar.

Teraslar, evin iç mekanını dış mekana bağlayan ve ev sahiplerinin açık havada dinlenmek, eğlenmek ve manzara izlemek için kullandığı alanlardır. Balkonlardan farklı olarak teraslar geniş bir açık alana sahip olup genellikle müstakil, dubleks ve villalarda bulunur. Teraslar, açık havada vakit geçirmek ve stres atmak isteyenlerin tercih ettiği alanlardan biridir ve birçok farklı amaç için kullanılabilirler.

teras tasarımları

Teras dekorasyonu için uygulanabilecek bir çok özel bir şey var. Mobilya, ışıklandırma, çiçekler ve kullanılan diğer malzemeler ile teraslar adeta bir yaşam alanına dönüştürülebilir. Orta yerde bulunan bir salıncak, kenarda duran bir oturma grubu, duvarlardaki çiçekler ve daha niceleri teras dekorasyonunu tamamlayarak alanı daha kullanışlı hale getirir. İnsanlar güneş batarken veya sabahın ilk ışıklarında açık alanda vakit geçirmekten hoşlanırlar. Teras kişinin isteğine göre tasarlandığı zaman vakit geçirmek daha rahat ve eğlenceli olur. Açık teras dekorasyon fikirleri bu konuda ev sahiplerine yardımcı oluyor.

Teras dekorasyon fikirleri ile alanınızı daha estetik ve kullanılabilir hale getirmek için ilham alabilirsiniz. Teras için en uygun tasarımı oluşturmanıza yardımcı olacak harika örneklere yer verdik.

En Yeni Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Bitkiler ve Çiçeklerle Donatın

modern teras çiçekleri

Teras dekorasyonu denilince çiçekler olmazsa olmazlardandır. Yaşam alanlarında çiçekler doğayı hissettireceği için alanı daha ferah gösterecektir. Farklı çeşit ve renk çiçeklerle terası bir bahçeye dönüştürebilirsiniz. Çiçeklerin renkleri, büyüklüğü ve hatta saksıların rengi bile teras dekorasyonunda oldukça etkili olacaktır. Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz çiçekler ile teras daha konforlu ve ferah görünecektir.

Aydınlatma İle Geceyi Açık Havada Geçirin

teras aydınlatma

Büyük bir terasa sahipseniz, özellikle de yaz aylarının sıcak akşamlarında geceyi terasta geçirebilirsiniz. Duvarları süslemek, aydınlatmayı iyi ayarlamak ve uygun mobilya seçerek teras dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. İyi bir aydınlatma ile teras salon kadar rahat ve kullanışlı olur. Teras aydınlatmasını iyi seçerseniz alandaki her şey göz alıcı görünür.

Uygun Mobilyalar İle Açık Havanın Tadını Çıkarın

teras mobilyaları

Terasta tercih edeceğiniz uygun mobilyalar ile açık havanın tadını çıkarabilirsiniz. Sıcak havalarda içeriden sıkıldıysanız ve kendinizi dışarı atmak istiyorsanız, ilk aklınıza gelen yer teras olacaktır. Alanın boyutuna uygun mobilya seçimi ile işlevsel bir teras tasarlayabilirsiniz. Teras dekorasyonu ile alana rahatlık katarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Teras Duvar Dekorasyonu

teras duvar dekorasyonu

Teras duvar dekorasyonu için duvar lambaları ve çiçekler kullanılabilir. Ayrıca uygun renk ve desenlerde tercih edilecek duvar kağıdı ve uygulanacak olan taş duvar teras dekorasyonuna farklı bir boyut katacaktır. Duvar dekorasyonu ile alan daha estetik ve şık görünecektir.

Estetik Teras Süsleme

teras süsleme

Teras süsleme ile alan büyüleyici bir görüntüsüne kavuşturulabilir. Duvarda kullanılacak saksılar, rengarenk çiçekler, duvar kağıtları, aydınlatma, salıncak gibi bir çok malzeme ile teras süslenerek daha şık hale getirilebilir. Süslenmiş olan teraslar hem göz alıcı olur hemde ferah bir hava oluşturur. Göz alıcı alanlara sahip olmak istiyorsanız terasınız için farklı fikirler edinerek tasarımını büyüleyici kılabilirsiniz.

Kış Bahçesi Kapalı Cam Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Dekorasyonda Yaratıcı Olun

teras dekorasyon örnekleri

Teras alanı yeterli boyuta sahipse, alanı canlandırmak için salıncak, şömine ve çiçek bahçesi gibi alanlar oluşturabilirsiniz. Bir alanda oturma grubu, diğer alanda ise sallanıp eğlenmek için bir salıncak harika olacaktır. Ayrıca duvar dekorasyonu ile alanın dizaynını daha da güzelleştirebilirsiniz. Evin içinden sıkıldığınız an kendinizi dışarı atarak rahat bir nefes alabileceğiniz bir ortam için teras dekorasyonu isteklerinizi karşılamalıdır.

Havalı ve Şık Bir Görünüm İçin Aksesuar Kullanın

modern teras tasarımı

Teras dekorasyonunda havalı ve şık bir görünüm için aksesuarlar kullanabilirsiniz. Duvar ve masa aksesuarları ile alanın havasını değiştirebilirsiniz. Özellikle de küçük teraslarda duvar aksesuarları oldukça fazla ilgi görmektedir. Alanda çok fazla eşya bulundurulamayacağı için duvara asılacak olan aksesuarlar ön plana çıkacaktır.

Terasa Bir Salıncak Ekleyin

teras salıncak

Terasınızda rahat vakit geçirmek için alana bir ayaklı salıncak ekleyebilirsiniz. Salıncak bir yandan sallanma keyfi sunarken diğer yandan açık havanın huzurunu tatmanıza yardımcı olur. Evin içerisinde sıkıldıysanız salıncak yeterince rahatlatmanızı sağlar. Salıncakta kullanacağınız farklı renklerde minderler, ortamı eğlenceli hale getirecektir.

Büyük Teras İçin Rahat Oturma Alanı Oluşturun

teras dizayn

Büyük bir terasa sahipseniz geniş ve rahat bir oturma grubu ile rahat bir alan oluşturabilirsiniz. Sıcak havada sıkıldığınız zaman akşamları rahatlıkla oturup çay keyfi yaşamanızı sağlayacak olan oturma grubu, misafirlerinizi ağırlamanın da en iyi yoludur. Oturma grubuna ekleyeceğiniz farklı renkteki minderler alana hareketlilik katarak teras dekorasyonuna yardımcı olur. Sık teras kullanıyorsanız, köşe takımı alanınız için kaçınılmaz bir mobilyadır.

Terastaki Tüm Alanları Değerlendirin

havalı teras dekorasyonu

Terastaki tüm alanları değerlendirerek kullanışlı hale getirin. Bir köşeye koltuk takımı yerleştirirken diğer köşeye ise büyük saksılarda çiçekler yerleştirebilirsiniz. Duvar dekorasyonunu çiçek veya aksesuarlarla yapabilir, merdiven varsa üzerine saksılardaki çiçekleri dizebilirsiniz. Ayrıca boşluk bir alan varsa buraya ise eğlenmek için bir salıncak yerleştirebilirsiniz. Terasa çıktığınız zaman hem eğlenmeli hemde rahat vakit geçirmelisiniz.

Küçük Teras Dekorasyonunda Katlanabilir Masa ve Sandalye Kullanın

küçük teras dekorasyonu

Teras alanınınız küçükse katlanabilir masa ve sandalye kullanabilirsiniz. Katlanabilir modeller alandan tasarruf etmenizi sağlar. Böylelikle teras keyfi yaşamanıza olanak sağlar. Hem masa hem sandalye katlanabilir model seçildiği zaman çok fazla yer kaplamayacağı için rahat bir oturma imkanı sunar.

Kullanılabilir Bir Teras Dizaynı Oluşturun

teras tasarımı

Terasa çıkınca rahat edebileceğiniz bir dizayn oluşturun. Rahatlıkla oturabilmeli ve kalkınca rahat hareket edebilmelisiniz. Mobilyaları ve çiçekleri birbirine çok yakın tutmayın. Eşyaların birbirine çok yakın olması hem hareketinizi kısıtlayacak hemde şık bir görüntü oluşturmayacaktır.

Modern Teras Tasarımları

Teras dekorasyonu için fikir sahibi olmak istiyorsanız paylaştığımız tasarımlar tamda size göre! Birbirinden güzel eşyalarla tasarlanmış teraslar ufkunuzu açacak ve karar vermenize yardımcı olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu