Evler

Tek Katlı 2+1 Müstakil Ev Projeleri 2024

Ev yapmak isteyenler tek katlı 2+1 müstakil ev projeleri ile fikir alabilirler. Birbirinden güzel tasarımlara ve planlara sahip evler ilham kaynağınız olacak.

Son zamanlarda ülkemizde gerçekleşen depremlerin etkisi ile müstakil evlere verilen önem artmıştır. Bir çok insan kendi arsası üzerine sağlam bir müstakil ev inşa etmek için araştırmalar yapıyor. Çelik konstrüksiyon, prefabrik veya betonarme kullanılarak yapılan müstakil evler projeye uygun yapılırsa depreme dayanıklı olmaktadır. Tabi müstakil ev sadece deprem nedeni ile değil, bahçe ve köy havasını solumak isteyenler tarafından da tercih edilmektedir. Bu durumda insanlar en çok 2+1 ev projeleri araştırması yapıyor. Bir aile için ideal oda sayısı olan 2+1 müstakil evler havuzlu, balkonlu ve bahçeli yapılarak adeta bir villayı anımsatıyor.

Tek Katlı Müstakil Ev Planları

Müstakil ev projeleri yapılacak olan oda sayısına, alana ve müşteri isteğine göre tasarlanmaktadır. 100-150 metrekare arasındaki evler 3+1, 150, metrekare üzeri evler 4+1, 100 metrekare altındaki evler ise genellikle 2+1 olarak planlanır. Eğer tek katl bir müstakil ev yaptırmak istiyorsanız, 120 metrekare 3+1 ev ideal olacaktır. Geniş odalar, balkon, bahçe ve önünde bir havuzu ile konforlu vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır. Zevkinize ve ihtiyacınıza uygun müstakil ev projeleri ile fikir sahibi olabilirsiniz.

3+1 tek katlı müstakil ev projesi arayanlar listede 50 metrekare ile 120 metrekare arasındaki ölçülerde planlanan ev projelerine göz atabilirler.

100 M2 Müstakil Ev İnşaat Maliyeti

2+1 Müstakil Ev Projeleri

Tek katlı müstakil ev projeleri ile hayalinizdeki yaşam alanına kavuşmak için yardımcınız olacak. Bir çok farklı özelliklere sahip olan ev planları konforlu bir eve kavuşmanıza olanak sağlıyor. Modern tasarımlarda projelendirilen tek katlı evler büyük balkonları ile oldukça ilgi görüyor. İlham almanıza yardımcı olacak ev planlarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

100 Metrekare 2+1 Müstakil Ev Planı

2+1 müstakil ev planı
2+1 müstakil ev proje

2+1 müstakil ev projesi geniş bir balkon ön bahçe tarafında kullanılarak manzaradan faydalanılmıştır. Yatak odası mahrem alanda, oturma odası, salon ve mutfak ise manzarayı görecek şekilde planlanmıştır. Mutfak duvarları farklı renkte ve fugalı tasarım ile vurgulanarak cepheye hareketlilik kazandırılmıştır.

100 metrekare 2+1 müstakil ev projesinde 1 salon, 1 mutfak 1 banyo-wc, 1 yatak odası, 1 oturma odası bulunmaktadır. Ev hafif çelikten yapılarak gerekli yalıtımlara önem verilmiştir.

100 Metrekare Eve Kaç Ton Demir Gider? 

2+1 Tek Katlı Müstakil Ev Projesi

2+1 Tek Katlı Müstakil Ev
2+1 Tek Katlı Müstakil Ev Projesi

2+1 tek katlı müstakil ev projesinde salon bahçeye bakacak şekilde tasarlanmıştır. Salondan bahçeye geniş bir balkın ile çıkılmaktadır. Projede odalar mahrem bölgeye konumlandırılmıştır.

Projede 1 salon, 1 banyo-wc, 2 yatak odası ve 1 ebeveyn banyosu bulunmaktadır. Hafif çelikten yapılan ev için gerekli ısı yalıtımı yapılmıştır. Ev toplamda 95 metrekaredir.

Müstakil ev modelleri sayfasından örnekler inceleyerek hayalinizdeki ev için fikir sahibi olabilirsiniz.

105 Metrekare Tek Katlı Ev Projesi

105 Metrekare Tek Katlı Ev
105 Metrekare Tek Katlı Ev Projesi

Ev tasarımında giriş aksı vurgulanmış ve girişe büyük bir antre, vestiyer, kiler vb. gibi ihtiyaç mekanları ile donatılmış, direkt olarak açık yaşam alanına ve evin bahçesine bakılacak şekilde tasarlanmıştır. Projede 1 yaşam alanı, 1 banyo-wc, 2 yatak odası, 2 ebeveyn banyosu ve kiler bulunmaktadır. Yapıda kullanılan malzeme hafif çeliktir.

Ev planı 105 metrekareden oluşmaktadır. Misafirlerinizle ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilmeniz için bahçenize yaptıracağınız bu ölçülerde bir müstakil ev yeterli olacaktır.

89 Metrekare Balkonlu Müstakil Ev Projesi

balkonlu müstakil ev
balkonlu müstakil ev projesi

Müşterinin isteğine göre hazırlanan villa konseptinde tasarlanmış olan müstakil ev. Ev projesi 1 salon, 1 mutfak, 1 wc, 1 banyo, 2 yatak odasından oluşmaktadır. Yapı toplamda 89 metrekaredir. İç mekân brüt 80, veranda ise 9 metrekaredir.

9 metrekare balkonu ile büyük balkon arayanlar için ideal bir projedir. Balkon keyfi yaşamak isteyenler için büyük olarak tasarlanmış olan balkon projenin en çok ilgi çeken alanıdır. Müstakil ev denilince akla gelen büyük balkonlar bu proje ile tamamlanmış. Villa modelleri ile daha çok örnekleri inceleyebilirsiniz.

2+1 Büyük Verandalı Ev Planı

2+1 Büyük Verandalı Ev
2+1 Büyük Verandalı Ev Planı

Projede 1 salon-mutfak, 3 banyo-wc, 2 yatak odası bulunmaktadır. Ev toplamda 95 metrekaredir. 85 metrekare brüt iç mekan, 10 metrekare de veranda bulunmaktadır. Evin orta aksı vurgulanarak ön cephede giriş, arka cephede ise veranda kurgulanmıştır. Giriş ve verandanın çatısı üçgen alınlı beşik çatıdır. Odalar karşılıklı konumlanmış cephede odalardan geri çekilme yapılarak cephede hareket sağlanmış ve salon – mutfak birlikte çözülmüştür.

Bu ev projesinde veranda alanına 10 metrekare alan ayrılmıştır. Büyük balkon sevenler için böyle bir proje harika olacaktır. Müstakil evin büyük balkonunda konforlu vakit geçirmek isteyenler için ideal bir projedir. En çok tercih edilen evler arasında olan verandalı ev modelleri ile yaşam alanlarından daha çok keyf alınıyor.

114 Metrekare Büyük Balkonlu Müstakil Ev Projesi

114 metrekare büyük balkonlu ev
114 metrekare büyük balkonlu ev projesi

Projede 1 salon, 1 mutfak, 3 banyo-wc, 2 yatak odası bulunmaktadır. Ev yapımında hafif çelik tercih edilmiştir. Ev toplamda 114 metrekaredir. 97 metrekare brüt iç mekan, 17 metrekare de veranda bulunmaktadır. Yapının orta aksı vurgulanarak ön cephede giriş, arka cephede ise veranda ve iç mekan yemek alanı vurgulanmıştır. Yemek alanının önü bahçeye bakacak şekilde geniş pencere yerleştirilmiştir. Verandada ahşap kaplama yapılarak

Büyük balkonlu ev hayal edenler için bu proje ideal olacaktır. Toplam 17 metrekare balkonu ile manzara karşısında konforlu vakit geçirilebilir. Müstakil evlerin vazgeçilmezi olan büyük balkon bu projede ön plana çıkmıştır.

Tek Katlı Müstakil Ev Planı

tek katlı müstakil ev projesi
tek katlı müstakil ev planı

Ev projesi 1 salon ,1 mutfak, 2 wc- banyo, 2 yatak odasından oluşmaktadır. Ev iç mekân olarak toplamda 105,5 metrekaredir. 3,5 metrekare verandası bulunan villamız toplamda 119 metrekaredir. Ön cephede Ahşap kaplama ve veranda içinde ise dekoratif boyalı paneller kullanılmıştır. Cephenin geri kalanında ise beyaz ve açık kahve dış cephe boyası kullanılmıştır.

Müstakil ev planı arayanlar için 105,5 metrekare üzerine inşa edilmiş olan bu ev büyük balkonu ile ideal bir tercih olabilir. 2 oda 1 salondan oluşan ev bahçe evi, villa veya bağ evi olarak istenilen alana inşa edilebilmektedir. Yapıda malzeme olarak hafif çelik kullanılmıştır ve yalıtımları yapılmıştır.

Müstakil Verandalı Ev Projesi

2+1 müstakil verandalı ev
2+1 müstakil verandalı ev projesi

Yapımızda 1 salon, 1 mutfak, 2 wc-banyo, 2 yatak odası bulunmaktadır. Brüt : 97 m2 iç mekan, 18 m2 balkon toplam: 115 m2 Net: 82 m2’dir. 2+1 olarak tasarlanmış olan bu evde 18 m2’lik olan büyük balkon dikkat çekiyor. Bahçeye açılan balkon ile manzaranın tadını çıkarırken temiz hava solumaya imkan sunan proje ile hayallerinizi süsleyen eve sahip olabilirsiniz.

Tek katlı mutlu bir yuvam olsun istiyorsanız toplamda 115 metrekare olan bu ev sizin için kullanışlı olabilir. Apartman dairesinden sıkıldıysanız müstakil bir eve geçmek için böyle bir projeyi incelemeniz faydanıza olacaktır. Konforlu yaşam alanlarına sahip olmak için tasarlanmış olan proje ile hayallerinize kavuşabilirsiniz.

115 Metrekare Tek Katlı Müstakil Ev Planı

115 metrekare tek katlı müstakil ev
115 metrekare tek katlı müstakil ev planı

Ev 1 salon, 1 mutfak, 2 wc-banyo, 2 yatak odasından oluşuyor. Hafif çelikten yapılmış olan yapı Brüt : 97 m2 iç mekan, 18 m2 balkon toplam: 115m2’den oluşmaktadır Net: 82 m2’dir. 115 metrekare tek katlı müstakil ev planı ile hayal ettiğiniz evinize kavuşabilirsiniz.

Yazlık müstakil ev büyük balkonu, geniş odaları, salonu ve mutfağı ile göz dolduruyor. Ayrıca dış cephe kaplaması göz alıcı bir etkiye sahip. Büyük bir balkon ile manzaranın keyfini yaşamak isteyenler ve kendine ait bir müstakil evi olsun diyenler için 2+1 ev projesi oldukça ideal bir seçenek olacaktır.

Müstakil ev projeleri Oryap Hafif Çelik Yapı Sistemleri firmasına aittir. Hafif çelik villa tasarımında marka haline gelmiş olan Oryap, ev projeleri ile ön plana çıkan bir firmadır. Müşterinin zevkine göre kullanışlı tasarımlarla çözüm sunan Oryap 21 yıllık tecrübemizle Türkiye’nin her yerine hizmet vermektedir. İstediğiniz tarzda, metrekarede; arsanıza ve hayallerinize uygun tasarımlar üretmektedir.

Projelerin ileri kaba, proje ve anahtar teslim fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

İletişim için No: 0541 181 19 61

Instagram: https://www.instagram.com/oryapcelikvilla/

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu