Balkon-Bahçe

Birbirinden Şık Cam Balkon Perdesi Modelleri 2024

Cam balkon perdesi modelleri ile yaşam alanlarınızda farklılık yaratabilirsiniz. Cam balkon için perde seçiminde ilham alabileceğiniz harika fikirler.

Balkonlar cam balkon ve pimapen ile kapatılarak adeta bir yaşam alanına dönüştürülüyor. Kapatıldıktan sonra en çok vakit geçirilen alanlara dönüştürülen balkonlara verilen önem son zamanlarda daha çok artmıştır. Balkonu kapatarak bir oda gibi kullananlar yaz ve kış, soğuk ve sıcak hiç farketmeden balkon keyfi sürüyor. Durum böyle olunca balkona daha fazla önem vermek gerekiyor. Evlerde dekorasyona en fazla önem verilmesi gereken alanlar haline geliyor. Balkon dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan cam balkon perdesi, alanlarda modern ve çağdaş bir görünüm oluşturmada oldukça etkilidir.

cam balkon perdesi

Evlerde genellikle katlanır veya sürgülü cam balkon modelleri tercih edilir. Tüm sistemler için üretilen perde tasarımları bulunuyor. Kornişsiz, tül, zebra, jaluzi ve pliseli perdeler nasıl ki tüm odalarda kullanılıyorsa cam balkonlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Her zevke uygun çeşitli perdeler ile sizde cam balkonunuzu dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Cam balkonlar için genellikle plise, stor ve jaluzi perdeler tercih edilmektedir. Perde seçiminde balkonun dekorasyonu ve kişinin isteği en önemli unsurdur. Cam balkon perdesi seçiminde kullanım kolaylığı kadar perdenin dekorasyona uyumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Perdeler cam balkon ölçüsüne göre hazırlanır. Perde markaları tarafından yapılan perdeleri balkonunuz için satın alabilirsiniz. Ferah ve iç açıcı bir balkona sahip olmak için balkon perdesi fikirleri size ilham verecek.

Cam Balkon Perdesi Fikirleri

Cam balkon perdesi plise, stor, zebra ve jaluzi gibi perdelerden yapılmaktadır. Tül perdeler her ne kadar cam balkonlarda kullanılmasa da tercih edenler yok değil. Jaluzi perde genellikle ısıcam ile yapılmış olan cam balkonlarda tercih ediliyor. Cam balkon perdesi fikirleri, balkonunuz için en şık perdeyi seçmenize yardımcı olacak.

Cam Balkon Plise Perde

Plise perde cam balkonlarda en çok tercih edilen bir perdedir. Kullanım kolaylığı ve görüntüsü nedeni ile cam balkonda plise perdeler tercih ediliyor.

balkon için plise perde modelleri

Plise perde için kornişe ihtiyaç duyulmaz. Katlanır ve sürgülü cam balkonlar için uygulanabilir. Perde vidalama ile alüminyum profile sabitlenerek kullanılır.

cam balkon için plise perde

Cam balkon plise perde istenildiği zaman rahatlıkla açılabilir ve güneş ışığının tam olarak içeri girmesi sağlanabilir. Kurulum ve kullanım kolaylığı nedeniyle cam balkon perdesi olarak en çok plise perde tercih edilir.

cam balkon plise perde modelleri

Plise perde cama yapışan güneşlik olarak da bilinir. Açıp kapatması kolay olan plise perdeler işlevinin yanı sıra görüntüsü ile de harikalar yaratıyor.

cama takılan plise perdesi

Plise perde tam olarak kapatıldığı zaman dışarıdan balkon hiç bir şekilde görünmez. Açtığınız zaman ise güneş ışığını tamamen içeri alır.

pliseli cam balkon perdes,

Modern görünümde bir balkon istiyorsanız sizde plise perde kullanabilirsiniz. Kenarında bulunan iplerin yardımı ile toplanma ve açılma özelliğine sahiptir.

plise balkon camı perdes,

Plise perde farklı kumaş ve renk seçenekleri ile satıldığından zevkinize uygun bir perdeyi cam balkonunuzda kullanabilirsiniz.

Kornişsiz Balkon Perdesi Modelleri

Kornişsiz balkon perdesi, cam balkon alüminyum çıtasına vidalama sistemi ile takılır. Jaluzi, plise ve stor perdeler bu sistem ile rahatlıkla cam balkonlarda kullanılabilir.

korniş olmayan balkon perdesi

Kornişsiz olarak kullanılan perdeler plise ve jaluzi perdelerdir. Plise perde vidalama ile sabitlenirken, jaluzi perde ise ısıcamın içerisine yerleştirilir.

kornişsiz balkon perdesi

Cam balkonunuza korniş kullanmadan bir perde yaptırmak istiyorsanız en uygun olanı plise perdedir.

İlginizi Çekebilir

 

kornişsiz cam balkon perdesi

Korniş derdi olmadan sadece vidalama ile perdeler sabitlenir. Kenarında bulunan ip sayesinde istenildiği zaman açılarak kapatılabilir.

kornişsiz cam perdesi

Alüminyum çıtalar sayesinde kornişe ihtiyaç duyulmadan kurulum dakikalar içerisinde tamamlanır. Kullanıldığı alanda rahatlık ve konfor verir.

yeni cam balkon perdesi

Korniş kullanmadan sabitlemiş olduğunuz perdeyi istenilen yükseklikte ve alçaklıkta ayarlayabilirsiniz.

Cam Balkon Stor Perde

Cam balkon perdesi olarak bir diğer kullanılan perde çeşidi ise stor perdelerdir. Stor perde cam balkon ölçüsü alınarak istenilen desende ve renkte yaptırılabilir. Balkonlara en çok yakışacak olan perdelerin başında geliyor.

balkon stor perde

Kullanılan balkonlara modern bir görüntü sağlayan bir diğer perde de stor perdelerdir. Cam balkon stor perde ile balkonunuzda rahat rahat oturabilirsiniz.

cam balkon için stor perde

Farklı renk ve desenlerde yapılan stor perde balkonun görüntüsünü engellediği gibi modern bir hava katıyor.

cam balkon stor perde fikirleri

Stor perde kullanıldığı tüm camlarla uyumludur. Kaliteli bir kumaş ile yapılan renkli stor perdeler balkonunuzun dekorasyonuna yardımcı olacak.

cam balkon stor perde modeli

Stor perdeleri istediğiniz seviyede durdurabilirsiniz. Güneş ışığını engelleyerek rahat bir balkon keyfi sürebilirsiniz.

cam balkon stor perde

Stor perde balkonun tamamen görünmesini engeller. Böylelikle iç mekanınızı dışarıdan hiç kimse kesinlikle görmemiş olur.

cam balkon stor perdeler

Cam balkon perdesi olarak en çok kullanılan modellerden olan stor perde, ayrıca ısı yalıtımına da katkıda bulunarak soğuk havayı engeller.

cam balkon stor

Stor perde eğer kaliteli bir malzemeden yapılmışsa güneş ışığına karşı dayanıklıdır ve uzun süre kullanım imkanı sunar.

stor perde cam balkon

Dilediğiniz renkte ve desende bir stor perde ile balkonunuzu kapatabilirsiniz. En güzel vakit geçirmek için balkonunuz için stor perde ideal bir seçenektir.

Cam Balkon Jaluzi Perde

Jaluzi cam sistemi artık doğramalarınız değişmeden de takılabiliyor. Isıcamlı cam balkon yaptırırken de jaluzili cam isteyebilirsiniz.

balkon jaluzi

 Jaluzi ile tamamlanan şık ve kullanışlı bir balkon uygulaması.

balkon jaluzi perde

Jaluzi perde ile perde temizlemeye, korniş derdine, camı açarken perde toplamaya son verebilirsiniz.

cam balkon jaluzi perde

Jaluzi perde kolay toplama ve açık kapalı pozisyonları ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

cam balkon jaluzi

Cam balkon jaluzi perde estetik ve uzun vadede kullanışlı olması nedeni ile en çok tercih edilen perde modelidir.

Cam Balkon Tül Perde Modelleri

Tül perde bir evin tüm alanlarında kullanıldığı gibi cam balkonlarda da kullanılmaktadır. Tül perdenin estetik ve zarif görüntüsünden faydalanmak isteyenler balkonlarında tercih ediyor. Sizde daha zarif ve estetik balkonlara sahip olmak isterseniz cam balkon tül perde modelleri size fikir verecek.

cam balkon tül perde

Cam balkon perdesi olarak tül perde tercih edilebileceği gibi altına güneşlik dahi koyulabilir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey tavana bir korniş taktırmak olacaktır.

cam balkon tül perde

Birbirinden şık perdeler ile balkonunuzun havasını değiştirebilirsiniz. Tarzınıza ve dekorasyonunuza uygun renk ve desenlerde bir tül perde balkonda ayrı bir hava oluşturur.

Sürgülü Cam İçin Perde Modelleri

Cam balkon perdesi sürgülü cam için kullanılabiliyor. Sürgülü cam için özel olarak üretilen plise ve jaluzi perdeler iyi bir seçenektir.

sürgülü balkon camı perdesi

Kullanışlı olması ve şık tasarımı ile jaluzi ve plise perdeler sürgülü camlarda tercih edilebilir. Balkonunuzun daha modern ve şık görünmesini istiyorsanız camlarda mutlaka perde kullanmalısınız.

sürgülü cam balkon perde modelleri

Perdeler mahremiyeti sağladığı gibi dekorasyona da katkıda bulunur. Şık ve zarif balkonlar camlardaki perdeler ile daha göz alıcı olur.

sürgülü cam balkon perdesi

Sürgülü cam balkon perdesi kurulum ve kullanım olarak oldukça basittir. Yanlarında bulunan ip sayesinde istenildiği zaman rahatlıkla açılıp kapatılabilir.

sürgülü cam için perde modelleri

Temizliği oldukça basit ve görüntüsü ile göz alıcı olan cam balkon perdesi balkonların olmazsa olmazlarındandır.

sürgülü cam perdesi

Sürgülü cam balkon perdesi işinizi kolaylaştırır. Güneş ışığının içeri girmesini istemiyorsanız saniyeler içerisinde istediğiniz alandaki perdeyi kapatabilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon Perdesi

Katlanır cam balkon perdesi, balkon dekorasyonuna önemli ölçüde katkıda bulunur. Şık balkonlar için sizde perde yaptırabilirsiniz.

cam balkon katlanır perde

Şık ve modern balkon dekorasyonunda en önemli etkenlerden olan perdeler, son zamanlarda farklı model ve tasarımlarla üretiliyor.

cam balkon perdesi modelleri

Her cam balkon için üretilen perdeler vardır. Balkonunuz ister katlanır ister sürgülü olsun hiç farketmez, kendinize uygun bir perde seçimi yapabilirsiniz.

katlanır cam balkon perde modeli

Dekoratif görünüm kattığı gibi dışarıdan gelen güneşi engeller ve ısı yalıtımı görevi görür. Ayrıca kışın gelen soğuk havanın önüne geçer.

katlanır cam balkon perde

Cam balkon perdesi ile camda dekoratif görüntü oluşturulabilir. Sadece bir perde olarak değil, dekorasyon ürünü olarak da kendini gösteriyor.

katlanır cam balkon perdesi

Şık alanlar oluşturmada önemli bir etkiye sahip olan perdeler, cam balkonlarda da harika görünüyor.

katlanır cam perdesi

Cam balkon perdesi modelleri sizlere fikir vererek ilham almanızı sağlar. Herhangi bir perdeci cam balkonunuz için istediğiniz ölçü, model, desen ve renkte bir perde hazırlayabilir.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Balkon için perde öneriniz nedir? 10 m en, 2.60 cm boy çok güneş alan bir ev, cam balkon için perde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu