Evler

Köy Evi Modelleri ve Projeleri 2023

Doğanın içinde yaşamak isteyenler için köy evi modelleri ile fikirler sunuyoruz. Tek katlı, iki katlı ve eski köy evi projelerini inceleyebilirsiniz.

Köyde bir tarlanız varsa ve içerisine bir ev inşa etmek istiyorsanız bu harika bir fikir. Şehirlerin gürültüsünden kurtularak doğada sakin bir hayat yaşamak için, köyde yapacağınız ev ideal olacaktır. Yayınladığımız ev görselleri ve projelerini incelediğinizde hemen köye gidip çalışmalara başlamak isteyeceksiniz.

Köy evlerini incelediğiniz zaman, fikir sahibi olarak köydeki evinizi nasıl ve hangi tasarımlarda yapacağınız hakkında bilgi sahibi olacaksınız. İster iki katlı köy evi modelleri, ister tek katlı köy evi modellerini inceleyin ikisi içinde ev projeleri bulunuyor. Köy evleri, genellikle küçük evlerdir. Ancak geniş aileler m2 yüksek olan verleri tercih ediyor. İçerikte hem küçük hem büyük, hem eski köy evi modelleri bulunuyor. Hadi gelin şimdi bu evlere bir göz atalım…

Müstakil Ev Modelleri

Köy Evi Modelleri

Köy evi modelleri genelde 2 katlı ve tek katlı olur. Ailenin genişliğine ve bütçeye göre farklılık gösterir. Aşağıdaki listede her türden köy evleri bulunuyor.

Tek Katlı Köy Evi Modelleri

İdeal bir köy evi inşa etmeyi planlıyorsanız, tek katlı köy evi modelleri görselleri listesindeki evleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Tek Katlı Köy Evi Modelleri
Tek Katlı Köy Evi Modelleri

Köyde bütçenizi zorlamadan ikinci bir ev yapmak istiyorsanız, düşük maliyetli basit bir ev tasarımı tercih edebilirsiniz .

Tek Katlı Köy Evi Modelleri

Tek katlı köy evleri, iyi tasarlandığı zaman villa görünümünde bir yapı ortaya çıkarılabiliyor. Yapılan çevre düzenlemesi ile evler modern bir tasarıma kavuşarak, benzersiz bir görünüm ortaya çıkıyor.

Tek Katlı Köy Evi

Köydeki bu 4 odalı ev tasarımı ile hem çekici hem de nezih bir eve sahip olabilirsiniz. Bir ev inşa etmeyi planlıyorsanız, havanın daha kolay içeri ve dışarı akmasını sağlamak için geniş pencereli bir tasarım tercih edebilirsiniz.

Tek Katlı Köy Evleri Projeleri

Doğaya yakın yaşamayı seviyor ve günümüz dünyasının zevklerinin tadını çıkarıyorsanız, tek katlı köy evleri size göre!

Tek Katlı Müstakil Köy Evi

Köy evinizi geleneksel çiftlik evi tarzında, kırsal ve çağdaş tasarımların bir arada olduğu bir şekilde inşa edebilirsiniz. Bu tür tek katlı köy evi modeli çekici ve işlevseldir.

100 M2 Müstakil Ev İnşaat Maliyeti

İki Katlı Köy Evi Modelleri

İki katlı köy evi modelleri listesinden fikir alarak bahçenize harika tasarımda bir köy evi inşa edebilirsiniz. Bahçenize yapacağınız ev ister modern tasarımda olsun, isterseniz de geleneksel tasarımda olsun ilgi uyandırmalı.

İki Katlı Köy Evi Modelleri
İki Katlı Köy Evi Modelleri

Güzel köy ortamının ortasında güzel bir bahçe ve açık alana sahip yazlık tarzı bir ev inşa edebilirsiniz. Köy evi modelleri, genellikle metrekare olarak küçük görsel olarak ise şirin yapılardadır.

İki Katlı Köy Ev Modelleri

Büyük verandalı köy evleri daha çok ilgi görüyor.

İki Katlı Köy Evi Modelleri

İki katlı köy evi modelleri geniş aileler için idealdir. İstenilen tasarımda ve modelde köy evi projesi bularak bahçenizde şık bir ev inşa edebilirsiniz.

İki Katlı Köy Evi

Son zamanlarda köylerde yapılan evlerde genellikle büyük pencere kullanılıyor. Evin daha aydınlık ve havadar olması için büyük pencereler tercih ediliyor.

İki Katlı Köy Evleri

İki katlı ev modeline köy evi demeye kıyamazsınız. Araba parkı, havuzu, bahçesi ve balkonu ile oldukça şık görünüyor.

İnşaat Demiri Ağırlık Tablosu

Eski Köy Evleri

Eski köy evleri ülkemizde ahşap, taş duvar ve kerpiç olarak karşımıza çıkıyor. Bölgelere göre köy evlerinin yapımında kullanılan malzemeler farklılık göstermiştir. Karadeniz bölgesinde ağaç çok olduğu için ahşap, Doğu bölgelerde ise yıllık yağış az olduğu için kerpiç evler yapılmıştır.

eski ahşap köy evi

Özellikle Karadeniz bölgesinde yapılan eski köy evleri ahşaptan yapılmıştır. Yamaçlara yerleştirilen eski köy evlerinin ahşaptan yapılmasının nedeni ise, bölgede kolaylıkla ulaşılabilmesidir. Dayanıklı ağaç türlerinden yapılan ahşap ile yapılmış olan evler uzun yıllardır varlığını koruyorlar.

eski ev modelleri

Eski köy evleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde genellikle kerpiçten yapılmıştır. Yıllık yağışın az olduğu bölgeler olduğu için, eski evlerde yaygın olarak kerpiç kullanıldığı görülmektedir.

eski kerpiç ev

Eski köy evi modelleri denildiğinde akla ilk olarak 2 katlı kerpiç evler gelir. Bu evler genellikle alt kat ahır, üst kat ev olarak tasarlanmıştır. Doğu bölgelerde insanlar alt katı ahır olarak kullanıp hayvanlarını beslerken, üst katta ise barınıyorlar.

eski köy evi

Kerpiç evler, en eski yapı türlerinden biridir. Yaklaşık olarak 9000 yıl öncesinden kerpiç evler yapıldığı tahmin edilmektedir.

eski köy evi modelleri

Özellikle de Karadeniz yaylalarına baktığımız zaman ahşaptan yapılmış olan eski evleri sıklıkla görüyoruz. Bölgede ormanlık alanlarının çok fazla olduğu ve dayanıklı ağaç türlerinin yetiştiğini söylersek, neden ahşap kullanıldığını tahmin edebilirsiniz.

kerpiç eski köy evleri

Ülkemizin özellikle Doğu bölgelerinde eski kerpiç evleri görmek mümkün. Günümüzde bir çok aile kerpiç evlerde yaşamlarını sürdürüyor diyebiliriz.

Köy Evi Projeleri

Köy evi projeleri, iki katlı ve tek katlı olarak verilmiştir. Projelerde evin metrekaresi hangi bölümün ne kadar alan kapladığı ve diğer ayrıntılara yer verilmiştir.

Tek Katlı Köy Evi Projeleri

Tek Katlı Ev Projesi

 asarımda yatak odaları giriş aksının solunda koridor ile ayrılmış mahrem bölgede; salon, mutfak ve veranda ön bahçeye konumlandırılarak manzaradan tam verim elde edilmiştir. Salonda güneş ışığından maksimum verim elde edilmek için geniş pencereler kullanılmıştır. Projede 1 salon, 1 mutfak 1 banyo-wc, 3 yatak odası bulunmaktadır. Yapı hafif çeliktir, prefabrik yapı değildir.

tek katlı ev projesi
tek katlı ev planı

Tek Katlı Köy Evi Projeleri

Projede 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo-wc, 2 yatak odası bulunmaktadır. Yapım hafif çeliktir, prefabrik değildir. Gerekli yalıtımlar yapılmaktadır. Yapı toplamda 83 metrekaredir. 70 metrekare brüt iç mekan, 13 metrekare de veranda bulunmaktadır.

tek katlı ev projeleri
tek katlı ev planları

Tek Katlı Köy Evi (Villa) Projesi

Yapıda 1 salon ,1 mutfak , 2 wc-banyo, 2 yatak odası bulunmaktadır. Brüt : 97 m2 iç mekan, 18 m2 balkon toplam: 115m2 Net: 82 m2’dir.

tek katlı köy evi projesi
tek katlı köy evi planı

Tek Katlı Köy Evleri İçin Harika Bir Proje

Yapıda 1 salon ,1 mutfak, 2 wc- banyo, 2 yatak odası bulunmaktadır. Yapı iç mekân olarak toplamda 105,5 metrekaredir. 13,5 metrekare verandası bulunan villamız toplamda 119 metrekaredir. Ön cephede Ahşap kaplama ve veranda içinde ise dekoratif boyalı paneller kullanılmıştır. Cephenin geri kalanında ise beyaz ve açık kahve dış cephe boyası kullanılmıştır.

tek katlı köy evleri
tek katlı köy evleri projeleri

Geniş Verandalı Ev Projesi

Tasarımda geniş bir veranda ön bahçeye konumlandırılarak manzaradan tam verim elde edilmiştir. Yatak odası mahrem bölgede, oturma odası, salon ve mutfak ise manzaraya karşı konumlandırılmıştır. Mutfak duvarları farklı renk ve fugalı tasarım ile vurgulanmış, cephede hareket sağlanmıştır. Projede 1 salon, 1 mutfak 1 banyo-wc, 1 yatak odası, 1 oturma odası bulunmaktadır.

verandalı köy evi
verandalı köy evi projesi

İki Katlı Köy Evi Projeleri

3+1 dublex

Tasarımda salon, giriş cephesinde dışarı çıkarılmış bu sayede pergola sistemi ile giriş üzeri tanımlanmıştır. Zemin katta yaşam alanı, 1. katta ise uyuma alanları konumlandırılmıştır. Projede 1 salon, 1 mutfak 2 banyo-wc, 3 yatak odası, 1 çamaşır odası ve kiler bulunmaktadır. Yapı hafif çeliktir, prefabrik yapı değildir. Gerekli yalıtımlar yapılmıştır. Yapı toplamda 150 metrekaredir.

iki katlı köy evi projesi
iki katlı köy evi projesi zemin kat
iki katlı köy evi planı 1. kat

124 metrekare

Tasarımda, yaşam alanı bahçeye bakacak şekilde konumlandırılmıştır. Yaşam alanından bahçeye geniş bir veranda ile çıkılmaktadır. Odalar ise mahrem bölgeye konumlandırılmıştır. Yapı 2+1 olmakla beraber ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamaktadır. 2 katta da ön cephe duvarı içe çekilerek zemin katta veranda, 1. Katta ise balkon tasarlanmıştır. Projede 1 yaşam alanı, 1 banyo-wc, 2 yatak odası ve 1 ebeveyn banyosu bulunmaktadır. Yapı hafif çeliktir, prefabrik yapı değildir. Gerekli yalıtımlar yapılmaktadır. Yapı toplamda 124 metrekaredir.

2 katlı köy evi projesi
2 katlı köy evi projesi alt kat
2 katlı köy evi projesi üst kat

İki Katlı Ev Projesi

Yapıda 1 yaşam alanı, 4 wc- banyo, 4 yatak odası bulunmaktadır. Zemin katta yaşam alanı ve 2 yatak odası bulunmakta, 1. katta ise 2 adet yatak odası ve çamaşır odası bulunmaktadır. Yapı toplamda 173 metrekaredir. Zemin kat 106 metrekare, 1. Kat ise 67 metrekaredir. Klasik çizgilerden esinlenen bu tasarım, orta aks vurgusu yapılmıştır ve orta aks geniş saçaklarla desteklenmiştir. Yapının çeşitli bölmelerinde renk ve doku farklılıkları yapılarak cephede monotonluktan kaçınılmıştır. Girişte zemin kattaki ve 1. kattaki holün doğal ışık alabilmesi için merdiven aksında geniş giydirme cam kullanılmıştır.

2 katlı köy evi planı
2 katlı köy evi planı alt kat
2 katlı köy evi planı üst kat

3 katlı ev projesi

Yapı 3 Katlı olup toplam 199 metrekaredir. Bodrum katta garaj ve depo, zemin katta salon ve mutfak bulunan, açık yaşam alanı 1. Katta ise uyuma alanları bulunmaktadır. Cephe, tuğla cephe kaplaması ile kaplanacaktır.

3 katlı ev projesi
bodrum kat planı
zemin kat planı
1. kat planı

2 katlı köy evi projesi

Projede 1 salon-mutfak, 1 wc, 3 banyo, 3 yatak odası bulunmaktadır. Alt katta salon- mutfak bulunmakta, üst katta ise yatak odaları bulunmaktadır. Yapı toplamda 162 metrekaredir. Zemin kat iç mekân 75 metrekare, veranda 25 metrekare olarak 100 metrekaredir. 1. Kat ise 50 metrekare iç mekân, 12 metrekare balkon olarak 62 metrekaredir.

2 katlı teraslı ev projesi
teraslı ev planı
iki katlı köy evi projesi

Görseller oryapcelikvilla sayfasına aittir. Hafif Çelik Villa Tasarımı hakkında ayrıntılı bilgi almak için kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Eğer köy evi yapmak istiyorsanız paylaşmış olduğumuz projeler fikir sahibi olmanıza yardımcı olacak. Alanınıza göre bir boyutta köy evi ile huzuru yakalayabilirsiniz.

100 Metrekare Eve Kaç Ton Demir Gider?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu