Salon Dekorasyonu

Modern Salon Duvar Dekorasyonu Fikirleri 2023

Salon duvarları oldukça boş görünüyorsa ayna, duvar kağıtları, raf, çiçekler, alçıpan ve duvar aksesuarları ile hareketlilik katabilirsiniz.

Salon dekorasyonu söz konusu olduğunda duvarlar, dekorasyona katkıda bulunan en önemli alanlardır. Salonları insanların keyif alabileceği ve ferahlık hissedebileceği bir alana çevirmek için duvar dekorasyonu etkilidir. Modern salon duvar dekorasyonu söz konusu olduğu zaman hayal gücüne bağlı olarak sonsuz seçenek vardır. Bir tablo ile sade bir dokunuş ekleyebilir veya duvar rafı ile duvarların daha zarif görünmesini sağlayabilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu tv arkası

Yaratıcı salon duvar dekorasyonu fikirleri ile sade olan salonunuzun duvarlarını canlandırın. Salon misafirlerin ağırlandığı ve evlerin en çok vakit geçirildiği alan olduğu için, canlandırarak daha ferah ve şık görünmesi sağlanabilir. Duvarda kullanılacak olan bir duvar kağıdı, duvar aynası veya bir aksesuar sade görünen salonun hareketlenmesine yardımcı olur. Sıkıcı alanlar yerine bir kaç dokunuş ile duvar dekorasyonu için katkıda bulunmanın sayısız birçok yolu vardır. Bir salonu evdeki en ilgi çeken alana dönüştürmek için salon duvar dekorasyonu çok etkilidir. Her tarza hitap eden duvar dekorasyonu için ilham verici fikirlere göz atabilirsiniz.

Modern Salon Duvar Dekorasyonları

Modern salon duvar dekorasyonları, salonunuzu basit dokunuşlarla ilgi çekici hale getirmeniz için fikir almanıza yardımcı olacak. Ayna, duvar kağıdı veya sadece bir tablo ile duvarların nasıl canlandığını ve zarif hale dönüştüğünü görmüş olacaksınız. Sizde salon duvarı için bir dekorasyon düşünüyorsanız duvar dekorları ufkunuzu açacak.

Sıkıcı Duvarlara Raflar Yerleştirin

modern salon dekorasyonu raf

Sıkıcı ve boş görünen duvarlara raflar yerleştirerek duvar dekorasyonunda farklılık oluşturabilirsiniz. Rafların üzerine bir çiçek, tablo, saat veya herhangi bir aksesuar yerleştirerek dekorasyona katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Basit dokunuşlarla salon duvar dekorasyonu yönlendirilebilir.

Cesur Desenler Kullanın

salon duvar dekorasyonu desenler

Salon duvarlarında desenler oluşturarak cesur bir tasarıma imza atabilirsiniz. Duvarlarınızda çiçek desenleri, hayvan desenleri veya doğadan herhangi bir nesnenin desenini çizerek farklı bir dekor elde edebilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi çiçek desenleri ile boyanan duvar ortama fazlası ile hareketlilik katmış.

Anlamlı Parçaları Gösterin

salon duvar dekoru raf

Anlamlı parçaları ön plana çıkarmak için duvar rafları kullanabilirsiniz. Rafın üzerine koyacağınız herhangi bir eşyanın bile dekorasyona katkısı olacaktır. Bir saat veya bir tablo salondaki diğer eşyalarla bütünleşip dekorasyonu tamamlamaya yardımcı olacaktır. Sıralı halde dizilen bir duvar rafı çağdaş alanlar oluşturulmasına yardım eder.

Duvarları Bantla Şekilli Boyayın

salon duvar dekorasyonu bantla duvar boyama

Alışılmışın dışına çıkarak duvarları bantla boyayarak ortama hareketlilik katabilirsiniz. Bantla duvar boyama ile maskeleme bandı kullanarak duvarlara şekilli, geometrik ve desenli baskılar oluşturabilirsiniz. Üstelik bunu tek başınıza yapabilirsiniz. Maskeleme bandı ile duvardaki şekilleri ayarladıktan sonra iş sadece boyamaya kalıyor. Boyama yapıp maskeleme bandını çıkardıktan sonra ortaya çıkacak olan görüntü sizi şaşırtacak.

İlgi Çekici Alçıpan TV Ünitesi

salon duvar dekorasyonu alçıpan

Alçıpan tv ünitesi uygulaması tv ünitesi, çıtalama, boya ve spot aydınlatma uygulamalarından oluşur. Modern salon duvar dekorasyonu için etkili olan alçıpan son zamanlarda iç dekorasyonda çok fazla tercih edilmektedir. Alçıpan tv ünitesi modelleri arasından beğenilen bir model, salonun dekorasyonuna katkıda bulunur.

Işıklı Duvar Lambaları

salon duvar dekoru ayna

Duvar lambaları, salon duvarlarının benzersiz görünmesine etki eder. Işıklar sofistike ve zarif görüntü oluşturmak için en etkili çözümdür. Aydınlık hem alanların büyük görünmesini hemde ferahlık katmasını sağlar. Sizlerde salon duvar dekoru için belirli alanlarda duvar lambalarını kullanabilirsiniz.

Modern Tasarım ve Farklı Boyutlarda Duvar Aynaları

salon duvar dekorları ayna

Duvarları daha şık göstermenin en güzel yollarından biri aynalardır. Farklı şekil ve ebatlardaki duvar aynaları salonları daha şık ve hareketli göstermenin en iyi yoludur. Eğer küçük bir salona sahipseniz duvar ayna kaplama ile büyük bir ayna tercih edip, salonların daha büyük ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Salon duvar dekorasyonunda en çok kullanılan aksesuar aynalardır.

Salona Bohem Hava Katmak

salon duvar dekorasyon fikirleri rafya

Salon duvar dekoru için rafya yaprakları ile yapılan bir ayna, bohem havası katar. Bohem tarzı bir dekorasyonda rafya yaprakların etkisi büyüktür. Alanların modern, çağdaş ve şık görünmesi için rafya ile süslenen aksesuarları duvarlarınızda kullanabilirsiniz.

Salonu Canlandıran Sedef Boya

salon duvar dekorasyonu sedef boya

Sedef boya salon duvar dekorasyonu konusunda en etkili yöntemlerden biridir. Duvar renginden ve salon dekorundan sıkıldıysanız boyanın üzerine uygulayacağınız bir kat sedef boya ile farklılık yaratabilirsiniz. Desenli boya rulosu ile istenilen sedef boya desenleri bir kat boya ile duvara uygulanabilir. Desenler salonun genel havasını değiştirmek için katkıda bulunur.

Bitkilerle Doğayı Yansıtan Duvar Rafları

duvar dekorasyon fikirleri

Duvara asacağınız bir çıta ve bu çıtaya asılacak olan saksılar ile doğayı evinizde hissedebilirsiniz. Salondaki duvara çiçekler yerleştirip görselliği üst düzeye çıkarabilirsiniz. Çiçekler salonun daha ferah ve modern görünmesini sağlayacaktır.

Büyük Tabloları Tercih Edin

salon duvar dekorasyonu tablo

Salona çarpıcı bir dekoratif ürün eklemek için salon duvarına büyük bir tablo asın. Tablo ne kadar büyükse dekorasyona katkısı o kadar büyük olur. Uzun tablolar salon dekoru ile mükemmel bir uyum içerisinde çalışır. Kullanıldığı duvara derinlik katarak modern bir görüntü oluşmasını destekler.

Küçük Aksesuarlarla Süsleyin

salon duvar dekorasyonu alçıpan

Duvara yapılan bir alçıpan niş, içerisine yerleştirilen aksesuarları sergilemenin en güzel yoludur. Bir salonun duvar dekorasyonu için alçıpan en uygun ürünlerdendir. Alçıpan raflarına yerleştirilecek olan tablolar, aksesuar ve saat gibi dekoratif ürünler alanın daha şık görünmesini sağlar.

TV Arkasını Taş Duvarla Donat

salon duvar dekorasyonu taş duvar

TV arkasındaki taş duvar görüntüsü salon duvar dekorasyonu için dekoratif bir görüntü oluşturur. Neme, küfe, rutubete ve kokuya karşı sağlam olan strafor ile tv akasına taş duvar görüntüsü verilerek alan daha farklı gösterilebilir.

Göz Alıcı Salon Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Salon duvar dekorasyonu için basit dokunuşlar yeterlidir. Duvara asılacak olan bir ayna veya bir tablonun ortamın tüm havasını değiştirme etkisi vardır. Duvar dekorları genellikle ayna, tablo, duvar kağıdı, alçıpan ve aksesuarlarla yapılmaktadır. Duvar dekorasyon örnekleri salonunuz için yapacağınız dekorasyonda fikir almanıza yardımcı olacak.

Modern Salon Avize Modelleri
Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Örnekleri
En Çok Tutulan Salon Boya Renkleri
Birbirinden Şık Salon Perde Modelleri

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Salon dekorasyonuna bence ilk olarak duvar boyasından başlanmalı. Eğer duvar boyası iyi bir renk değilse yapılacak şeylerin pek önemi kalmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu