Evler

Bayılacağınız 22 Taş Ev Modelleri

Taş ev modelleri, doğal taşlar kullanılarak inşa edilen evlerdir. Taş evlerin kullanımı binlerce yıl öncesine kadar dayanır ve bir çok farklı kültür tarafından kullanılmıştır.

Gösterişli tasarım ve kullanışlı olması nedeniyle taş evler kusursuz konaklamanın garantisini veriyor. Taş evler dayanıklılığı ve doğal görünümü, estetik tasarımları ile ideal bir seçim olabilir. Tarihi bölgelerde sıklıkla tercih edilen bu evler, farklı kültürler tarafından kullanılmıştır. Benzersiz tasarımlarla inşa edilen evler, taşlarla birlikte daha ihtişamlı ve konforlu görünür.

Taş Evler

Doğal taşlar kullanılarak yapılan evler genellikle müstakil olarak yapılmaktadır. İstenildiği taktirde iki katlı, villa ve dubleks olarak da projelendirilebilir. Estetik tasarımlarla inşa edilen taş evler, doğallığı hissettiren mükemmel yapılardır. Çeşitli taşların kullanıldığı evler, oldukça farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Hem dış cephe hemde iç cephede modern tarzı ile dikkat çeken taş evler dikkat çeken bir stil oluşturuyor. 

Modern Taş Ev Modelleri

Taş evler, doğal taşlar kullanılarak elde edilen evlere denilir. Farklı projeler ile yapılan taş evler, ihtiyaca ve büyüklüğe göre tasarlanmaktadır. Taş ev modelleri arayarak fikir sahibi olmak isteyenler için birbirinden güzel evlere yer verdik.

Büyüleyici Taş Villa Tasarımı

taş villa modelleri

Bir taş ev inşa etmeye karar verdiğinizde, en önemli olan şey projedir. Projede ihtiyacınız olan şeyler bulunduğunda taş ev, konforlu ve keyifli vakit geçirmenize olanak sağlar. Taş villa modelleri doğru proje ile adeta bir otel havası oluşturuyor. Gerek doğal görüntüsü ve gerekse projesi ile yaşam alanı daha kullanışlı hale geliyor.

İlginizi Çekebilir: Villa Modelleri

Huzur Dolu Taş Ev

huzurlu taş ev

Taş evler bakımı oldukça kolay olan evlerdir. Sıcak bi yuvaya sahip olmak isteyenlerin sağlıklı, dayanıklı, estetik ve doğal yalıtımlı olması nedeniyle tercih ettiği bu evler doğal taştan inşa edilmiştir. Tek odalı yapılabileceği gibi dubleks olarak yapılabilen taş evler istenilen projelerde inşa edilebiliyor. Kendi arsanızda sıcacık bir yuvaya sahip olmak istiyorsanız taş evlerin zarif görüntüsünden faydalanabilirsiniz.

Küçük Taş Ev ile Sıcak Bir Yuva

küçük taş ev

Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir taş ev planı, rahat ve keyifli vakit geçirmenize olanak sağlar. Taş evler dubleks, iki katlı, tek katlı yapılabildiği gibi küçük ve büyük ölçülerde yapılmaktadır. Ayrıca tek odalı olan modeller bağ veya köy evleri için oldukça idealdir. Taş evler her yere, her boyutta inşa edilebilir. Zemini sağlam bir alana projelere uygun olarak yapılmış olan taş ev oldukça dayanıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: 100 M2 Müstakil Ev İnşaat Maliyeti

Taşlarla Yapılan 2 Katlı Ev

iki katlı taş ev

Büyük alanlara sahip olmak istiyorsanız 2 katlı taş ev ideal bir çözüm olcaktır. Kesme veya kırma taşlarla yapılan evler projeye uygun olarak yapılması durumunda oldukça dayanıklı olacaktır. Doğal taş özelliğinden dolayı ısı yalıtımı yapacak ve yaz aylarında evin daha serin kış aylarında ise daha sıcak kalması sağlanmış olacaktır. Böylelikle eviniz ne kadar büyük olursa olsun kolaylıkla ısınacak ve yaz aylarına ise serin kalacaktır.

Doğanın Kalbinde Tek Katlı Taş Ev

tek katlı taş ev

Tek katlı taş ev ile ihtiyaçlarınıza uygun bir yaşam alanınıza sahip olabilirsiniz. Uzun süre dayanıklı kalabilen ve bakım gerektirmeyen taş evler, konforlu ve keyifli vakit geçirmeniz için olanak sağlar. Betonarme yapılara göre daha sağlıklı olan taş evler, rutubet oluşmasına engel olur. Sağlıklı ve huzurlu bir eve sahip olmak için sizde taş evlerin doğallığından faydalanabilirsiniz.

Havuzlu Modern Taş Ev

havuzlu modern taş ev

Taş ev için yer seçiminde ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Eğer bir tatil ve dinlenme alanı olarak kullanacaksanız hemen ön tarafına bir havuz yapabilirsiniz. Bu havuz ile birlikte taş ev adeta bir villayı anımsatacaktır. Ayrıca çevresindeki ağaçlar ve çiçekler ferah ortamda konaklamanıza yardımcı olacaktır.

Taştan Yapılmış Kullanışlı Dubleks Ev

dubleks taş ev

Dubleks taş ev modelleri geniş yaşam alanlarına sahip olmak isteyenler için oldukça idealdir. Taş ev ustalarının projeye uygun olaraka inşa etmiş olduğu dubleks evler kullanışlı olduğu gibi çok beğeniliyor. Villa görüntüsünde inşa edilen dubleks taş evler ev sahiplerinin huzurlu yaşam alanlarına kavuşmasını sağlıyor.

Doğal Hayatı Sevenlere Lüks Taş Ev

lüks taş ev

Doğal hayatı seviyorsanız bahçeli bir alana yapacağınız taş ev hayallerinizi süsleyecek. İç ve dış cephede görünen taşlar evinizde doğallığı yansıtmanıza yardımcı olur. Taşlar tamamen doğal olduğundan dolayı evler sağlıklı yaşam alanına dönüşür. Uzun yıllar boyunca bakım gerektirmeden dayanıklı bir şekilde yaşanabilir olan taş evler, benzersiz bir alana sahip olmayı sağlıyor. Taşlarla inşa edilen ev göz zevki konusunda her zaman lüks hissettirmektedir.

Taş Evler Daha Dekoratif

dekoratif taş evler

Taş evlerin görüntüsü olukça estetiktir. Ev dekorasyonuna doğrudan katkıda bulunan taşlar, doğal görüntüsü ile büyüleyici dekorasyonlara katkıda bulunuyor. Hem iç cephede hemde dış cephede dekorasyonunun farklı boyutlara taşınmasına yardımcı olmaktadır. Doğanın şıklığını sunan taş evler, desenleri ile modern dekorasyonu kolaylaştırıyor.

Taşlarla Doğal Yalıtım

yalıtımlı taş ev

Doğal taşlardan yapılan evler ses ve ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılıdır. Uzun yıllaran beri tercih edilen taş evler, dışarıdaki sıcak ve soğuk havanın içeri girişini engellediği için herhangi bir yalıtım yaptırmaya gerek kalmaz. Yalıtım sorunu olmadığı gibi uzun ömürlü, sağlıklı ve dayanıklı olması nedeniyle ön plana çıkmaktadır.

Taş evler, kış aylarında sıcak yaz aylarında ise serindir. Güçlü ve dayanıklı oldukları için soğuk veya sıcak havanın önüne geçer. Taşlar evi olumsuz hava şartlarından koruyarak uzun yıllar boyunca dayanıklı bir yuvaya sahip olmanızı sağlar.

Doğal Taşlarla Yapılan Evler Oldukça Sağlıklı

sağlıklı taş ev

Doğal taşlarla yapılan evlerin en çok ilgi gören özelliği sağlıklı olmalarıdır. Zararlı kimyasal ürün içermemesi ve tamamen doğal taşlar kullanılarak yapılmasından dolayı insan sağlığına zarar vermez. Günümüzde her ne kadar betonarme yapılara kıyasla daha az ilgi görüyor olsa da, doğallığı arayanlar tarafından tercih ediliyor.

Taş Evlerin Bakımı Kolaydır

en güzel taş ev

Taş evlerin bakımı oldukça kolaydır. Boya dökülmesi ve rutubet gibi sorunlar yaşanmaz. Doğal taşlar uzun süre dayanıklı olduğu için duvarlarla ilgili ev sahibine herhangi bir sorun yaşatmaz. Zarif görünen taşlar ev dekorasyonunu tamamlamaya yardımcı olur.

Birbirinden Güzel Taş Evler

Taş evler, dünyanın her bölgesinde tercih edildiği gibi ülkemizde de tercih edilmektedir. Bölgelere göre farklı taşlar kullanılarak yapılan bu evler güçlü ve sağlıklı olması nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Taşa ev modelleri arayanlar için galeri oluşturduk.

Müstakil Ev Modelleri
Köy Evi Modelleri ve Projeleri
Bağ Evi Modelleri ve Projeleri
Modern Lüks Dubleks Ev Modelleri
İki Katlı Ev Projeleri

Pelin Uslu

Ev dekorasyonu ile ilgili yenilikleri ve trendler hakkında insanlara yardımcı olacak konulara yer veriyorum. İç Mimarlık mezunu olmam nedeni ile konulara hakim biri olarak yayınlamış olduğum içeriklerle, ev dekorasyonu konusunda yardımcı olmak için buradayım. Salon, mutfak, yatak odası ve bir evin diğer tüm alanları için bulabileceğiniz harika dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu